Studenti

754567.jpg
Naučte se umění ...
LYMFATICKÉ MASÁŽE


Manuální lymfodrenáž celého těla

Vlastimil Tesař

 

 

Ojedinělá publikace, určená především masérům mimo oblast zdravotnictví, přináší názorně ilustrovaný popis hmatů lymfatické masáže, která je nejlepší terapií lymfatických otoků – lymfedémů. Lymfedém
je závažné onemocnění, které zatěžuje nemocné jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Narušuje metabolismus organismu, jako jsou oxidační procesy ve tkáňových buňkách a odstraňování produktů látkové výměny. Tím se oslabuje přísun a pohyb buněčných elementů (lymfocytů a makrofágů),
což výrazně oslabuje imunitu člověka. Vzniká tak snížená odolnost vůči infekcím. Odstranění lymfedému je proto zárukou toho, že člověk bude odolnější vůči chorobám a také mobilnější.

 

O autorovi:
Vlastimil Tesař (9. 2. 1956)
Po absolvování gymnázia, základní vojenské služby a DPS na PF v Ostravě pracoval v letech 1977–1987 na SOU Tatra Kopřivnice jako sportovní instruktor se zaměřením na běhy a biatlon. V této době byl sám aktivním závodníkem a reprezentantem ČSSR v letním biatlonu.
V r. 1987 si udělal kurz Sportovní masér (FTVS Bratislava) a od této doby až do roku 2011 působil
v extraligových házenkářských klubech (Kopřivnice, Zubří) jako sportovní masér. V letech 1996–2008 působil též u národních mužstev házené mužů, juniorů a dorostenců.
Od r. 2011 předává zkušenosti jako učitel odborného výcviku – obor sportovní a rekondiční masér
– na Střední škole v Odrách. Toto zaměstnání vykonává do dnešní doby. Od r. 2014 znovu spolupracuje
s HC Zubří.
Vlastimil Tesař je dvojnásobným účastníkem MS, dvojnásobným účastníkem ME v házené mužů a juniorů, a to ve funkci maséra reprezentačních týmů.


96 stran
cena 189,- Kč


 


 710051.jpg
CHIRURGIE V KOSTCE
2., doplněné a přepracované vydání
Ferko Alexander a kolektiv

 

Zcela nové přepracované a aktualizované vydání úspěšné učebnice nakladatelství Grada, které vychází po 11 letech. Kniha byla přepracována a aktualizována, zásadních změn doznal i autorský kolektiv pod vedením editorů publikace - prof. MUDr. Alexandra Ferka, CSc., doc. MUDr. Zdenka Šubrta, Ph.D., a MUDr. Tomáše Dědka, Ph.D.


Kniha je psána přehlednou a didaktickou formou a opírá se o aktuální poznatky ze všech oborů chirurgie. Informace jsou podávány stručně v bodech s důrazem na to, co se přednáší, co se vyžaduje na praktikách a stážích a co se také zkouší. Ve speciální části knihy se zohledňuje především praktické hledisko. Členění obsahu kapitol uvádí: charakteristiku onemocnění z epidemiologického hlediska, přirozený průběh onemocnění, diagnostický postup, možnosti chirurgické léčby a indikace, komplikace, výsledky léčby. Jednotné členění obsahu kapitol přispívá vysoké didaktické hodnotě publikace, která je určena především pregraduálnímu studiu.


Dvojbarevná publikace je instruktivně doplněna 66 obrázky a cca 40 schématy a tabulkami.


Publikaci ocení jak medici, tak začínající lékaři zejména v přípravě k atestaci i sestry specialistky.

 

96 stran
cena 749,- Kč


745336_1.jpg
Pro zvyšující se zájem o otázky nutriční medicíny...

 

Výživa v medicíně a dietetika

Překlad 11. vydání

Heinrich Kasper

 

 

Komplexně pojatá publikace, která na našem knižním trhu chyběla v obecné části seznamuje s fyziologií příjmu potravy a s patofyziologickými procesy, které nastávají při různých onemocněních. Ve speciální části probírá poruchy výživy u onemocnění jednotlivých systémů nebo nozologických jednotek, např. u onemocnění zažívacího traktu, jater, ledvin, srdce, poruch metabolické a látkové výměny, u nádorových onemocnění.


572 stran

cena 1290,- Kč

 

 754277_1.jpg
Vhodný dárek pro ty, kteří nechtějí udělat
na akademické půdě faux pas!


Minimum akademického bontonu

Holmerová Iva

 

Útlá knížečka velkého významu!

 

Podobná publikace na našem knižním trhu dosud není. Autorka čtivým způsobem seznamuje čtenáře se způsoby chování a jednání na vysokých školách, odborných stážích, kongresech, sympoziích a obdobných akcích.
Kniha by měla být v knihovničce každého studenta vysoké školy, akademického funkcionáře a všech, kteří se s touto cílovou skupinou profesionálně stýkají.

Autorka - lékařka a vysokoškolská učitelka je mediálně známá, působí jako ředitelka Gerontologického centra a je současně proděkankou Fakulty humanitních studií UK.

Knihu si s potěšením přečetly a doporučují ji i takové osobnosti, jako je rektor UK prof. MUDr. T. Zima, DrSc., nebo prof. MUDr. J.Blahoš, DrSc. předseda ČLS JEP.


* * *

Akademická obec představuje velmi dynamickou komunitu, která se rozprostírá napříč zeměmi a dá se říci, že i společenskými vrstvami, je tedy v pravém slova smyslu kosmopolitní. Vytváří si určitá pravidla, která se týkají i vzájemné komunikace a chování. Tato pravidla samozřejmě vycházejí z běžných společenských pravidel, která jsou ustálena v rozvinutých zemích, ale existují tu i určité specifické aspekty a situace, které mohou být do značné míry nesrozumitelné a problematické pro ty, kteří se s nimi dosud nesetkali nebo nesetkali tak často, zejména tedy pro studenty a služebně mladší akademické pracovníky.


 


CHCETE BÝT INFORMOVÁNI O NAŠICH NOVINKÁCH?

 

GRADA vydává každý týden informační bulletin o novinkách, které vyjdou vždy v týdnu následujícím.

 

Chcete dostávat náš bulletin a mít pravidelně "po ruce" čerstvé informace? Objednat si ho můžete na hlavní straně v boxu Novinky e-mailem.

 

Tým nakladatelství GRADA

 

 

 


E-mail
Soutěžit!

!!!Nedovolte, aby bylo při prodejích na fakultách knih málo, nebo ty důležité dokonce chyběly!!!

 
Napište nám, bez kterých knih nakladatelství GRADA se Vy ani Vaši spolužáci příští semestr u Vás na fakultě neobejdete.
Objednat si můžete také balíček vybraných knih z nakladatelství GRADA (nejen těch odborných), který Vám na příslušnou fakultu přivezeme a s 20% slevou prodáme.

 

Své připomínky, náměty a objednávky pište na adresu


studenti@grada.cz

 
Termíny prodejů naleznete níže.
 
Děkujeme za Vaši pomoc.

 

Tým Grada

PRODEJE LITERATURY NA VŠ S 20% SLEVOU

 

Začátkem podzimního semestru bude nakladatelství Grada Publishing opět realizovat prodeje učebnic i ostatních publikací na vysokých školách s 20% slevou.

 

Sledujte tyto stránky, začátkem září 2015 zde najdete seznam fakult s termíny prodejů naší literatury.

 

 

 Tým nakladatelství Grada

 


GRADA NABÍZÍ UCELENÉ ŘADY UČEBNIC TAKÉ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL

 

 

Nabídka učebnic pro studenty  – SZŠ

 

Soubor ke stažení ZDE.


Nabídka učebnic pro studenty oboru sociální činnost

– SSŠ a SOŠ


Soubor ke stažení ZDE .

 


Nabídka učebnic pro studenty oboru ošetřovatelství

 

Soubor ke stažení ZDE


Vychází poprvé po 110 letech!

 

Atlas anatomie člověka I. - Končetiny, stěna trupu

 

Grim Miloš, Naňka Ondřej, Helekal Ivan

 

740126_3.jpg
Kniha na celý život v latině, češtině a angličtině. Pracovníci Anatomického ústavu 1. LF UK v Praze navazují na bohatou tradici české anatomie a přicházejí se zcela originální dvojdílnou celobarevnou publikací. Obrazy jsou popsány podle mezinárodní Terminologia Anatomica (1998) a každá ilustrace je uvedena textem v češtině a angličtině. Moderně pojatá publikace přináší aktuální pohled na obor, kdy jsou zdůrazněny funkční a klinické aspekty anatomie, která je základním kamenem preklinické výuky lékařství.
Je využit bohatý obrazový materiál z archivu ústavu, který zhotovilo několik generací anatomů a výtvarníků ústavu počínaje rokem 1915. Řada těchto ilustrací nebyla dosud publikována moderními reprodukčními technikami. Nyní bylo možné se k nim vrátit, převést je do elektronické podoby a s pomocí počítačového zpracování je restaurovat, doplnit a připravit k barevné reprodukci. Atlas tak úročí mnohaletou historii pražské anatomické školy, jež byla vždy spojena s přípravou anatomických ilustrací profesionálními výtvarníky. Zároveň byla použita řada nových ilustrací a snímků získaných moderními zobrazovacími metodami.
V prvním dílu atlasu je obsaženo 476 ilustrací anatomie horní a dolní končetiny a stěny trupu. Vždy je uveden nejprve skelet, pak jeho spoje a klouby, dále svaly a nakonec poloha a průběh nervů a cév v rámci topografická anatomie. Atlas tvoří anatomické obrazy a schémata (413) a snímky (63) pořízené některou ze zobrazovacích metod (RTG, CT, MRI). Ke každé ilustraci je připojen vysvětlující text v češtině/latině a zároveň v angličtině. Atlas je doplněn slovníkem nejčastěji používaných latinsko-řeckých anatomických termínů a jejich překladem do angličtiny a češtiny.

 

Celobarevná publikace, pevná vazba

336 stran

999 KčNovinka pro stomatology!

 

Zubní lékařství - Propedeutika

 

Mazánek Jiří a kolektiv

 

735344_zub_1.jpg
 

Rozsáhlá publikace neobsahuje pouze údaje o "propedeutice" v užším slova smyslu, ale nezbytné informace a návody o stomatologickém vyšetřování, ošetřování a léčebných postupech a o přístupu k nemocnému. V jednotlivých kapitolách jsou zpracovány základní požadavky pro teoretickou i praktickou výuku základních stomatologických specializací. Učební texty doplňují i kapitoly z oboru fotonické medicíny, managementu privátní praxe, v přehledu je zpracována zdravotnická legislativa a vedení dokumentace. Knižní novinka je bohatě dokumentována názornými obrázky (cca 630 původních obrázků, fotografií a grafů, z toho 28 stran barevné přílohy), které jsou užitečné z didaktického hlediska.

Bohatě a názorně ilustrovaná kniha je určena nejen studentům stomatologie a začínajícím stomatologům, ale  je nezbytná i pro jejich učitele a školitele. Autor, přední český odborník, do publikace shrnul jak své celoživotní zkušenosti, tak zkušenosti špičkového pracoviště, které po mnoho let vedl.

 

Barevná příloha

604 stran

999 Kč

 

 


1-10 (celkem 14)
 
Akce, Soutěže, Slevy
Náš tip
Snadná cesta z prokrastinace Fiore Neil
224 stran

269 Kč
Katalog
Objednejte si zdarma katalog Grada 2015
Objednat Stáhnout PDF
Soubory a příklady u vyprodaných knih ke stažení
Stránky jsou aktualizovány k 22. 5. 2015, Copyright © 2015 GRADA Publishing, a.s.
Tyto stránky jsou registrovány na serveru TOPLIST

Copyright © 2005 GRADA Publishing, a.s.