0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

Knihy autora Bureš Radim

Dlouhodobě se věnuje otázkám etiky a integrity se speciálním zaměřením na veřejnou správu a kriminologii. Svoji odbornou dráhu zahájil na Filozofické fakultě UK a později na Pedagogickém ústavu J. A. Komenského AVČR, kde se věnoval otázkám etiky a filozofie výchovy. Těmito tématy se zabýval i během své stáže na St. Antony's College v Oxfordu. Od poloviny 90.tých let působil na Ministerstvu vnitra jako zástupce ředitelky odboru prevence kriminality. Věnoval se prevenci vybraných trestných činů, např. násilí na ženách a dětech či násilí na fotbalových stadiónech, a také ochraně lidských práv v resortu vnitra. Mezi roky 2008–2015 působil jako programový ředitel v Transparency International Česká republika. V letech 2014–2015 byl členem Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Věnoval se zejména fungování a profesionalizaci státní správy, protikorupčnímu vzdělávání, prevenci či odhalování podvodů a korupce u evropských fondů. Od ledna 2018 působí v týmu forenzních služeb a podpory integrity společnosti Ernst & Young, kde se zaměřuje na veřejný sektor. Zabývá se otázkami prevence korupce, compliance, ochranou oznamovatelů protiprávního jednání a posilováním firemní kultury a integrity. Vede kurz dobrého vládnutí na katedře politologie VŠE a na VŠEM. Spolupracuje s Českou compliance asociací.

Etika a integrita veřejné správy

Publikace přináší zasvěcený pohled na problematiku etických specifik a uplatňování etiky ve veřejné správě. Zahrnuje aktuální koncepty, jako jsou otevřené vládnutí, integrita a etická politika, které vycházejí z nejnovějších mezinárodních zkušeností. Přibližuje progresivní nástroje, jakými jsou compliance, etický audit či whistleblowing.
Tištěná 191  -20 %
Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
239  191  -20 %
Za tři a více týdnůi
Dodání této knihy může trvat 3-6 týdnů, ve výjimečných případech i déle nebo nemusí být dodána vůbec. Nedoporučujeme objednat ji spolu s jinými knihami, aby se neprodloužila dodací doba celé objednávky.
Poslední aktualizace skladu 22. 05. 2022 22:29
i: 41515 n: 27133116r: 12330
Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.