Dopisy od Sisi
Dosud nezveřejněná korespondence císařovny
Tištěná kniha
Brožovaná vazba s klopami
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
299 Kč 254 KčSkladem
i
Poslední aktualizace skladu 11. 09. 2024 16:26
i: 45212 n: 27150779r: 13790 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
254 Kč 229 KčIhned ke stažení
i: 45425 n: 24749570r: 13790 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
O rakouské císařovně Sisi bylo napsáno mnoho knih. Jen málo z nich ale vychází z autentických primárních pramenů. A ještě méně se jich opírá o její vlastnoručně psané dopisy.
Dopisy od Sisi nabízejí jedinečnou možnost začíst se do 24 Alžbětiných dosud nepublikovaných osobních psaní, která pocházejí z Tajného domácího archivu rodu Wittelsbachů. Jedná se o nesmírně vzácné dokumenty, umožňující čtenářům poznat císařovnu osobně.
Co svěřovala jejich adresátům? Jaký k nim měla vztah? Co o ní vypovídá její osobitý rukopis? Jak se její korespondence měnila v čase? Kniha představí Alžbětu v různých životních etapách, se všemi jejími radostmi i starostmi.
Český překlad dopisů doplňují skeny vybraných originálů a erudovaný výklad autorky.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Rozhovor na TN.cz
Recenze
„V úvodu autorka vysvětlí, jak se k těmto unikátním dopisům vlastně dostala a vylíčí také, s jakými problémy bojovala při jejich čtení a následném překladu. Následuje šest kapitol, z nichž každá se věnuje jednomu adresátovi. Najdete zde dopisy pro matku, přítelkyni Augustu, bratrance Maxmiliána II. Josefa, bavorského krále, sestřenici Adelgundu, Ludvíka II. Bavorského a také pro jejího zetě Leopolda Bavorského. Protože s výjimkou matky a Ludvíka jde o osoby, které nejsou příliš známé, má kniha co nabídnout i čtenářům, kteří už o Sisi mají něco načtené. Ani ti, pro které je Sisi velkou neznámou, se ale mezi řádky neztratí. Autorka každou osobnost stručně představí, popíše její vztah k Sisi a následně přejde k samotným dopisům. U těch zas popíše okolnosti jejich vzniku a také společenské souvislosti a historické události, které se odehrávaly na pozadí, pokud je to potřebné k pochopení dopisu. I když je kniha útlá, nabízí spoustu zajímavostí o císařovně Sisi a její době. Pro autorku je tato žena takřka srdeční záležitostí, což je vidět na kvalitě jejího textu i spoustě zdrojů, ze kterých čerpala. Na konci knihy najdete i přehledný rodokmen, který vám pomůže zorientovat se v rodinných vztazích Sisi a adresátů dopisů." Celá recenze na: www.lacultura.cz
O Autorovi
Beňaková DagmarJUDr. PhDr. Dagmar Beňaková, Ph.D., LL.M., vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a rovněž Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor německá a rakouská studia). Absolvovala řadu zahraničních pobytů, během nichž se věnovala právu, historii i cizím jazykům. Nyní pracuje na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky. V minulosti externě vyučovala na Právnické fakultě a na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.
Pod svým rodným příjmením (Černá) publikovala jednu monografii, celou řadu článků v odborných časopisech a příspěvků ve sbornících a kolektivních monografiích. Jeden z příspěvků vyšel také pod jejím současným příjmením. Ve volném čase se věnuje hlavně své rodině, četbě a cestování.
Již od dětství putuje po stopách císařovny Alžběty Rakouské, zvané Sisi. Stejně intenzivně sbírá a studuje veškerou dostupnou literaturu o císařovně, a to nejen v češtině, ale především v němčině, dále v angličtině, francouzštině, maďarštině, italštině a španělštině. Od svých vysokoškolských studií také k tomuto tématu vyhledává v archivech a knihovnách primární prameny, psané často i kurentem, který se pro účely svého bádání naučila číst.
V Gradě vyšly její knihy:
Toulky po stopách císařovny Sisi (2022),
Za sluncem po stopách císařovny Sisi (2023),
Dopisy od Sisi. Dosud nezveřejněná korespondence císařovny (2023),
Záliby císařovny Sisi (2024).