0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

Prof. Pavel Dungl

Prof. Pavel Dungl

Prof. Pavel Dungl se narodil v Olbramkostele u Znojma. Před 33 lety nastoupil na starou ortopedickou kliniku na Vychovatelně Na Bulovce. Do řad lékařů na klinice vstoupil s energií a entuziasmem. Pustil se do traumatologie a alloplastik, zejména však do dětské ortopedie. Měl štěstí, že ještě zastihl prof. Pavlanského, který jej nesporně ovlivnil v medicínském zaměření i svou lidskou všestranností. S velkým nasazením, odvahou a odborným přehledem získával značné zkušenosti v operativě dětské kyčle a nohy za podpory prof. Slavíka, který v Pavlu Dunglovi brzy rozpoznal jeho schopnosti. Jistou dobu pracoval v centru evropské ortopedie, ve Vídni. Zde získal další zkušenosti a respekt, které odstartovaly jeho kariéru a nasměrovaly ho dále do Evropy. Je logické, že se stal přednostou kliniky po prof. Matějovském.

Vzpomínáte si, jaký byl první impulz k napsání Vaší první knihy, resp. všech Vašich knih?

První impulz k napsání první knihy z roku 1988 bylo chybění podobné publikace týkající se onemocnění a poranění v oblasti nohy a hlezna. Dalším impulzem pro napsání kompletní ortopedie pak byla poptávka ze strany postgraduálního vzdělávání.
 
Proč jste se rozhodl pro nakladatelství GRADA?

Pro nakladatelství GRADA jsem se rozhodl proto, že je podle mě profesionálně nejkompetentnější. Jednání s pracovníky tohoto nakladatelství je příjemné a efektivní.
 
Co Vás při psaní nejvíce motivuje a inspiruje?

Největší motivací je prohlubování vlastních znalostí. Psaní knihy je pro mě samotného velmi inspirující práce.
 
Která fáze při psaní knihy je pro Vás nejtěžší?

Fáze při psaní knihy jsou různé. Ke konci to bývá většinou velmi úmorné a nepříjemné. Hlavně se musí překonat lenost.
 
Kdy obvykle píšete a jak vypadá tvůrčí proces?

Obvykle píšu večer a v noci. Tvůrčí proces vypadá tak, že člověk se do toho ponoří a poté pracuje víceméně bez přerušení.
 
Bez čeho nebo koho se při psaní neobejdete.

Při psaní se neobejdu bez psacího stroje nebo nověji počítače.
 
Máte svůj vzor mezi ostatními autory, jemuž byste se chtěl vyrovnat?

Nemám mezi ostatními autory žádný vzor.
 
Najdete si také čas na čtení? Pokud ano, po jaké knize nejraději sáhnete?

Na čtení si čas najdu vždy, jsem náruživým čtenářem. Mám rád hodnotnou českou i světovou literaturu.
 
Jaké jméno nebo název Vám vytane na mysli, když se řekne nejoblíbenější kniha?

Nejoblíbenější kniha: Jaroslav Durych – Bloudění.
 
Váš vzkaz pro čtenáře?

Ať se Vám naše publikace líbí.

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.