Nová protinádorová léčiva a léčebné strategie v onkologii
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
356 Kč 285 Kč -20 %Ihned ke stažení
i: 16545 n: 24769882r: 5566Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
Titul doprodán
r: 5566 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Monografie shrnuje nejnovější poznatky o zaváděných metodách systémové léčby nádorových onemocnění. Obecná část vymezuje postavení konvenční chemoterapie v kontextu s novými metodami cílené léčby. Uvádí možnosti posílení efektivity konvenčních cytostatik zaváděním lipozomálních a/nebo pegylovaných forem, aplikací přípravků omezujících toxicitu či zvyšujících citlivost k chemoterapii. Samostatná kapitola je věnována též novinkám v hormonální léčbě nádorových onemocnění. Monografie dále shrnuje poznatky o přínosu imunomodulační léčby jako významného prostředku k posílení protinádorové imunity, poukazuje na význam nádorového mikroprostředí pro rozvoj nádorového onemocnění a popisuje možnosti jeho ovlivnění. Zvláštní pozornost je věnována různým modalitám inhibice angiogeneze a metastazování. Autoři podrobně vysvětlují základní mechanizmy účinku cílených terapeutik, popisují signální dráhy působící změnu transkripce a vedoucí k maligní transformaci buňky. Závěr obecné č
ásti přináší i stručnou informaci o základech genové terapie. Text je doplněn 53 barevnými schématy.
Speciální část podává charakteristiky nově zaváděných konvenčních i epigenetických cytostatik, monoklonálních protilátek a dalších prostředků cílené léčby, které se již používají v klinické praxi, nebo jejichž zavedení se v nejbližší době očekává. Jsou uvedeny indikce, základní dávkování i nežádoucí účinky jednotlivých přípravků.
Monografie poslouží jako informační zdroj nejen pro klinické onkology, hematology, internisty a pediatry, ale též pro pracovníky ve výzkumu a pro další specialisty.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Ocenění
Kniha získala tyto ceny:
Cena České onkologické společnosti ČLS JEP za nejlepší publikaci v oboru onkologie za rok 2010.
Kniha získala Cenu předsednictva ČLS JEP za nejlepší knižní publikaci za rok 2010.
O Autorovi
Klener PavelProf. MUDr. Pavel Klener, DrSc. zaměřil svou odbornou a vědeckou činnost především na hematologii a onkologii, což dokumentuje více než 300 publikací v odborných časopisech doma i v zahraničí. Zaměření vyplývá z jeho kvalifikace ve vnitřním lékařství, se zvláštním zřetelem k podoboru hematologie. Od poloviny sedmdesátých let 20. století se systematicky věnuje též problematice onkologické, zejména protinádorové chemoterapii. Patří k zakladatelům této disciplíny u nás. Již v roce 1974 vydal první monografii věnovanou této problematice. Organizoval řadu domácích i mezinárodních konferencí a aktivně pracoval v odborných společnostech (hematologické, chemoterapeutické a onkologické).
Dvacet let vedl Katedru klinické onkologie IPVZ a v letech 1999–2003 byl předsedou České onkologické společnosti. Pracoval také v různých akademických funkcích a vstoupil i do politického dění. Za svou odbornou a organizační činnost získal četná ocenění, mimo jiné cenu ministra školství, zlatou medaili Univerzity Karlovy, medaili za zásluhy o stát v oblasti vědy od prezidenta republiky nebo vyznamenání AV ČR De scientia et humanitate optimae metritis. V současné době působí jako profesor 1. lékařské fakulty a konzultant ÚHKT, jehož ředitelem byl v letech 2003–2007. Do roku 2008 byl místopředsedou správní rady grantové agentury MZ ČR. V současné době je předsedou akreditační komise MZd pro onkologii.
Klener Pavel jr.MUDr. Pavel Klener jr., Ph.D. vystudoval 1. LF UK v Praze. Po promoci nastoupil do Ústavu patologické fyziologie 1. LF UK, kde byl přijat do doktorandského studia v oboru biomedicína. V jeho rámci absolvoval dvouletou stáž na oddělení experimentální hematologie v Institute Jules Bordet v Bruselu. Po obhajobě Ph.D. se stal odborným asistentem, věnuje se výuce mediků a je školitelem studentů postgraduálního doktorského studia. Zabývá se molekulárními mechanismy protinádorového synergismu a lékové rezistence. Od roku 2004 pracuje též na klinickém úseku 1. interní kliniky – hematologie VFN a UK v Praze.