0 Ks
0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

Vítej v Česku - kniha pro děti z Ukrajiny

Vítej v Česku

Unikátní dvojjazyčná kniha Vítej v Česku si klade za cíl pomoci dětem z Ukrajiny s adaptací v novém prostředí. Děti zjistí spoustu informací o České republice a mohou si i oba jazyky porovnávat a snadněji se učit.

Kvůli Ruské agresi na Ukrajině muselo mnoho dětí opustit své domovy, kamarády, školu a vydat se na cestu s nejistým cílem. Desetitisíce dětí našlo nový domov u nás, v České republice. V krátké době se musí aklimatizovat, seznámit se s naším jazykem a kulturou. Když jsme v GRADĚ přemýšleli, jak nejlépe pomoci, shodli jsme se, že uděláme to, co umíme nejlépe. Knihu.

A tak vznikla dvojjazyčná kniha „Vítej v Česku“, kde děti najdou 51 krátkých příběhů o Česku, jeho významných osobnostech, událostech a vynálezech.

Jak můžete pomoci vy?

Darujte knihu dětem!

Jak?

Kupte si voucher v hodnotě 100 Kč, 300 Kč, nebo 500 Kč a darujte tak jednu, tři, nebo dokonce šest knih.

Jak to probíhá?

Koupíte vámi zvolený voucher, kterým přispějete na třetinu knihy, my dodáme zbylé dvě třetiny a každý týden pošleme odpovídající počet knih "Vítej v Česku" vybrané neziskové organizaci, která ji rozdá ukrajinským dětem.

Uděláte radost sobě a především dětem, které si to zaslouží.

Děkujeme!c

Tým GRADA

Kontakt pro neziskové organizace: Blahoutová Alžběta (blahoutova@grada.cz)

Vítej v Česku
Vítejte v Česku Unikátní dvojjazyčná kniha Vítej v Česku si klade za cíl pomoci dětem z Ukrajiny s adaptací v novém prostředí. Děti zjistí spoustu informací o České republice a mohou si i oba jazyky porovnávat a snadněji se učit.
Dárkový poukaz Ukrajina
v hodnotě

100 Kč

Daruji jednu knihu
Dárkový poukaz Ukrajina
v hodnotě

300 Kč

Daruji tři knihy
Dárkový poukaz Ukrajina
v hodnotě

500 Kč

Daruji šest knih

Vítej v Česku

51 velkých vyprávění o malé zemi
Michal Vaněček, Václav Ráž, Jana Vaněčková

 

Nakladatelský dům GRADA připravil ve spolupráci s obecně prospěšnou společností yourchance unikátní dvojjazyčnou publikaci Vítej v Česku, která by měla usnadnit ukrajinským dětem poznat důležitá fakta o naší zemi. Čtenáři se seznámí se střípky z naší historie a poznají důležité osobnosti, místa a vynálezy, jež Česká republika nabízí. Všechny příběhy si děti mohou na dvoustranách přečíst jak v češtině, tak v ukrajinštině a oba jazyky porovnávat.

Od začátku konfliktu na Ukrajině se zapojujeme jako firma i jako jednotlivci do pomoci a podpory Ukrajině,“ říká Daniel Sviták, koordinátor projektu. „Chtěli jsme ukrajinským dětem pomoci poznat zemi, do které přišly, ať už na pár týdnů, nebo se tu usídlí natrvalo. 51 kapitol jim i jejich rodičům, jak doufáme, pomůže zorientovat se v tom, jak to v České republice funguje, co stojí za to vidět a jaké události nebo osobnosti je dobré a zajímavé znát.“

Když nakladatelství s nápadem oslovilo autory, reakce byla velmi rychlá a pozitivní. Spolu s redaktory, překladateli i grafiky na knize začali pracovat okamžitě a bez nároku na honorář. Na projektu se podílel ukrajinista ze Slovanského ústavu AV ČR i učitelka z Ukrajiny, která v Česku našla azyl.

Její ředitelka Jana Merunková doplňuje: „Projekt Vítej v Česku, jehož název nese po dohodě i publikace z dílny nakladatelství Grada, jsme připravili ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny a bratry Korostenskými.. Ke knize zpracoval tým yourchance sadu učebnic, které se zaměřují na výuku českého jazyka na českých reáliích. Přestože se u řady absolventů adaptačního programu jedná o dočasný pobyt, vnímáme jako velice důležité, aby se aktivně zapojili do běžného života české společnosti.

Možnost nákupu voucherů bezplatně zajišťuje firma Sprinx Systems. Jan Kotlín, vedoucí obchodu a marketingu, dodává: „Sprinx Systems, dodavatel specializovaných IT a softwarových řešení, přispěl zajištěním technické stránky online prodeje. Nejen protože je GRADA Publishing naším váženým klientem, ale zejména proto, že každý projekt pro dobrou věc, který je dělaný srdcem, stojí za to co nejvíce podpořit.“

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.