Aktuality

Ahoj děcka,

na chvíli jsme se odmlčeli, měli jsme totiž moc práce na novém vydání veselého katalogu našeho klubu.

 

Jako obvykle, byla to fuška, připravit všechny knížky a poskládat je na stránky. Velkého zaneprázdnění využíval jak jinak, nezbeda Gradík. Běhal po celém nakladatelství, schovával se do knížek, chvíli byl mezi autíčky a za chvíli se už plavil s vikingy na lodi.

A v tom velkém zmatku se samozřejmě několikrát ztratil!
Ale to je už začátek úkolu, který najdete v novém katalogu a za jeho správné vyluštění dostanete dárek, pěknou knížku od Gradíka navíc.

Tak neváhejte a pusťte se do čtení, prohlížení, hledání a počítání.

 

Vaše kamarádka, Ivča

Škola NEJ… čtenářů

se v podzimní kole nejlépe umístilo těchto 5 škol:

 

1. místo: ZŠ a MŠ Horní Bradlo

2. místo: ZŠ a MŠ Práce, okr. Brno-venkov

3. místo – ZŠ Zeleneč

4. místo – ZŠ Šestajovice

5. místo – ZŠ a MŠ Křídla, okr. Žďár nad Sázavou

 

Všem žákům i pedagogům gratulujeme a posíláme balíček s knížkami do školní knihovničky a také pěkné diplomy!

Vyhlášení soutěže Malý pisálek

Už mi netrpělivě píšete, jak dopadly vaše příspěvky do literární soutěže Malý pisálek. Tak tady jsou ti nejšikovnější pisálci a jejich povídky na téma Kouzelník Graduald supluje ve 2. B:

 

GRADIK_2b.pngAnna Harnachová , 10 let, ZŠ Vejrostova, Brno Přečíst
Jiří Pešta , 10 let, ZŠ Buzulucká, Teplice Přečíst
Marek Stuchlík , 4.a, ZŠ Smetanův okruh, Krnov Přečíst
Jan Šťastný , 10 let, ZŠ Vejrostova, Brno Přečíst
Dominik Růžek , 4.a, ZŠ Smetanův okruh, Krnov Přečíst

 

Zábavné počtení,
Vaše Ivča

Informace pro jednotlivce a klubová centra

Dobrý den přátele dětské knihy,

asi vás překvapuje, že logo nakladatelství Grada nacházíte v katalogu dětských knih. Vysvětlení je zřejmé. Vzdělávání je proces zasahující stále mladší ročníky, a tak také nakladatelství odborné a populárně naučné literatury byla přisouzena dětská kniha. Během pěti let, kdy se věnujeme tomuto segmentu, jsme navázali kontakt s domácími autory, renomovanými v oboru pedagogiky a psychologie. Dnes nabízíme na dvě stovky knih s potenciálem být zábavným společníkem vzdělávacího procesu dětí. Více...


Žhavé tipy

Cena: 229

Případy detektiva Kláska a opičáka Jojíka

Rožnovská Lenka, Mlčochová Hana


Krátké detektivní příběhy s ilustrovaným rozluštěním pro čtenáře od šesti let. Kniha plná originálních ilustrací rozvíjí logické myšlení, pozornost a čtenářské dovednosti. Čti, prohlížej si a pátrej! Detektiv Klásek a opičák Jojík potřebují tvůj postřeh a bystrou hlavu. Bez tebe zločince nedopadnou.

17×22 cm | 80 stran | 978-80-247-4613-5 | Katalog. č. knihy: 26517
ks  
Detail knihy: Případy detektiva Kláska a opičáka Jojíka Více o autorovi: Rožnovská Lenka, Mlčochová Hana
Cena: 229

Hravá škola vaření

Pospíšilová Zuzana, Trsťan Drahomír


Vaření se podobá kouzlení. Hromádka potravin se za pár chvil promění v báječné jídlo. Nejsou v tom ale žádné tajné čáry máry. Když máte milou a zkušenou babičku, která se vás nebojí pustit do kuchyně, a několik jednoduchých a dobrých receptů, stane se z vás hravě kuchtík, který připraví nejen skvělou snídani a svačinu, ale i oběd o dvou chodech. V téhle krásně ilustrované kuchařce najdete obojí - Magdalenčina babička má v zásobě osvědčené recepty a podrobně vám vysvětlí, jak na ně. Nebojte se vaření! Dobrou chuť! Pro děti od 6 let.

17×22 cm | 88 stran | 978-80-247-4265-6 | Katalog. č. knihy: 2986
ks  
Detail knihy: Hravá škola vaření Více o autorovi: Pospíšilová Zuzana, Trsťan Drahomír
Cena: 264

Nejveselejší kniha o autech

Kunnas Mauri, Kunnas Tarja


Líbí se vám auta? Pak je tahle knížka, plná barevných obrázků, přesně pro vás. Seznámí te se s různými druhy aut, dozvíte se, jak se jmenují jejich části a pobavíte se řadou veselých příběhů. Víte jaké by byly klasické pohádky, kdyby v nich vystupovala místo lidí zvířata, která jezdí ráda autem? Kozel nebo krokodýl řídí vše od závodního auta až po náklaďáky, cisterny a autobus. Jejich příběhy jsou zábavné a na obrázcích je tolik podrobností, že si je můžete prohlížet celý den.

21×30 cm | 48 stran | 978-80-247-5074-3 | Katalog. č. knihy: K331
ks  
Detail knihy: Nejveselejší kniha o autech
Cena: 259

Pohádkový atlas hub

Socha Radomír, Študlarová Zdeňka


Vítá vás pohádková říše hub! Na základě vtipných příběhů o skutečných houbách a jejich dvojnících z pohádkové říše hub seznamuje tato knížka předškoláky i malé školáky s houbami vyskytujícími se v naší přírodě.

14×21 cm | 128 stran | 978-80-247-5044-6 | Katalog. č. knihy: 9067
ks  
Detail knihy: Pohádkový atlas hub
Cena: 199

Rýmy paní Meluzíny
Jak si básní počasí

Novák Petr, Quis Josef


Nápadité a vtipně ilustrované básničky o počasí Veselé říkanky pro děti od 5 let, které pobaví a navíc pomohou s rozvojem slovní zásoby a čtení. Knížka se jen hemží neotřelými metaforami, barvitými a fantaskními obrazy, vtipnými příběhy a sympatickými nadpřirozenými bytostmi, které berou zodpovědnost za vývoj počasí do vlastních rukou.

17×24 cm | 56 stran | 978-80-247-5187-0 | Katalog. č. knihy: 9073
ks  
Detail knihy: Rýmy paní Meluzíny
Cena: 249

Kocour Olivier a malíř Monet

Kubišová Miroslava


Kočka z krčského lesa vypráví svým koťatům před spaním příběhy o slavných kočkách, které se zapsaly do historie. Tak vzniklo povídání o třiceti neobyčejných dobrodružstvích koček z celého světa. Kocoura malíře Moneta, kočky z čínské továrny na hedvábí, kočky klapouché ze Skotska, kočky Adriany z Anglie, kočky ze starověkého Egypta a mnohých dalších. Každý příběh je vždy doplněn kouzelným celostránkovým barevným akvarelem.

17×24 cm | 80 stran | 978-80-247-4840-5 | Katalog. č. knihy: 5528
ks  
Detail knihy: Kocour Olivier a malíř Monet Více o autorovi: Kubišová Miroslava
Cena: 269

Uf, oni přistáli

Pospíšilová Zuzana, Sušina Michal


Začalo to malým žertem, ze kterého se však vyklubala velká záhada. Pavel se zajímá o vesmír a mimozemské civilizace a moc si přeje vidět na vlastní oči létající talíř. Jeho mladší bratr Marek se společně se svým kamarádem Vojtou rozhodne, že mu jeho přání svérázným způsobem splní. Mají v úmyslu si z něj trochu vystřelit - z vrtulníku na dálkové ovládání vyrobí létající talíř, a dokonce se pokusí vytvořit cosi jako záhadný kruh v obilí. Marek s Vojtou se náramně baví, ale jen do doby, než zjistí, že se na louce objevil opravdový agrosymbol. Pavel věří, že je to vzkaz z vesmíru, a začne po původu tajemného znamení pátrat. Potvrdí se jeho domněnka a setkají se kluci s mimozemšťany?

17×22 cm | 112 stran | 978-80-247-4684-5 | Katalog. č. knihy: 26524
ks  
Detail knihy: Uf, oni přistáli Více o autorovi: Pospíšilová Zuzana, Sušina Michal
Cena: 299

Hugův geniální svět

Zett Sabine, Krause Ute


Hugo je bedna, sportovní jednička a ten největší bourák ze školy - alespoň tak si sám sebe vysnil... Ve skutečnosti má ale do slávy hodně daleko. Chodí do šestky a potýká se s tím největším problémem, jaký může člověk v jeho věku mít: Jak se přes noc stát z nicky borcem? Jenomže Hugo si na to vypracoval prvotřídní plán: udělá díru do světa sportu a konečně i dojem na cukrkandlovou Violu a přesvědčí rodiče i učitele, že si prozatím jenom nevšimli, co všechno v něm dřímá. Ve fotbale, házené, judu, plavání, a dokonce i v baletu, tam všude chce Hugo prokázat svůj skrytý talent. A jen tak mimochodem přitáhnout i Violinu pozornost! Huga budete milovat, chápat i litovat, ale hlavně si s ním od první do poslední stránky užijete tolik legrace, kolik jen dokáže přinést život, když je člověk v pubertě. Kniha vychází ve skvělém překladu Kateřiny Klabanové.

15×21 cm | 168 stran | 978-80-247-4719-4 | Katalog. č. knihy: 26529
ks  
Detail knihy: Hugův geniální svět
Ušetříte 80 KčSleva47%

Děti magie 1 – Do Země obrů

Balický René


Napínavé příběhy čarodějnických sourozenců Mika a Zuri zavedou děti do fantastického světa plného kouzel a magie, který vychází z reálného prostředí a situací. Děti cestují pomocí teleskřítků z portů vypadajících jako pouliční lampy, využívají služeb magických pomocníků fytů a animů, které získávají za dobré výsledky v kouzelnické škole. Žijí na planetě, která je rozdělena gravitačními liniemi na jednotlivé země. Tyto linie svojí obrovskou "zemskou přitažlivostí" znemožňují invazi jednotlivých zemí či ras k sousedům. Proto vedle sebe mohou žít různé kultury na různých úrovních vývoje a prostřednictvím jednotlivců a jejich dobrodružných výprav se navzájem poznávat a obchodovat spolu. V prvním díle série Děti magie se Mik a Zuri dostanou do Země obrů.

Původní cena 169 Kč, současná cena 89

12×20 cm | 160 stran | 978-80-247-4766-8 | Katalog. č. knihy: 9054
ks  
Detail knihy: Děti magie 1 – Do Země obrů
Cena: 179

Egypt – V nitru pyramidy

Válková Veronika


Tentokrát atlas poslal Báru do minulosti sice za dne, ale zato ji šoupl skoro doprostřed Nilu, ve kterém se proháněli hladoví krokodýli. Ještě že byl poblíž šťastnou náhodou lovec Maimose! Nebo to snad nebyla náhoda? Je možné, že Maimose na místo přivedla kočičí bohyně Bastet, aby si na Báře krokodýli nepochutnali? Ať tak či onak, zdá se, že Bastet má s Bárou určité plány. Když totiž Bára v jejím chrámu usne, zelenooká bohyně jí ve snu předá tajemný vzkaz: Ušlechtilé srdce a síla lva nechť duši Réovu doprovodí k bílým zdem - zesnulý Velký bůh nesmí zemřít! Sachmet tě volá! Pátrání po smyslu vzkazu přivede Báru, Maimose a jeho bratra Neferiba nejen na stopu spiknutí proti egyptskému králi Menkauréovi (to je další dějepisný švindl, Egypťané vůbec neznají slovo faraon!), ale nakonec až do samého nitra pyramidy...

13x20 cm | 176 stran | 978-80-247-4759-0 | Katalog. č. knihy: 9050
ks  
Detail knihy: Egypt – V nitru pyramidy Více o autorovi: Válková Veronika
Cena: 199

Bílý tygr

Rožnovská Lenka, Autratová Iveta


Další poetická bajka Lenky Rožnovské zavádí čtenáře do lesnaté tajgy, kde se tygřici Taře narodí mládě s bílou srstí. Tara ví, že malý albín ohrožuje ji i její druhé mládě, a musí se rozhodnout, zda uposlechne neúprosný zákon přírody, který jinakost trestá smrtí. Je v osudu bílého tygra místo pro naději a štěstí? Krásný alegorický příběh je neoddělitelně spjatý s výpravnými ilustracemi Ivety Autratové.

20×20 cm | 32 stran | 978-80-247-4671-5 | Katalog. č. knihy: 26522
ks  
Detail knihy: Bílý tygr Více o autorovi: Rožnovská Lenka, Autratová Iveta
Cena: 239

Škola pohádkového kouzlení

Rožnovská Lenka, Veverková Hrnčířová Magda


I pohádkové bytosti mají děti a vnoučata. Ježibaba z perníkové chaloupky se stará o Medovníka a Marlenku, dcera Líného Honzy se jmenuje Honzička Peciválová, vodníci Hastrmánkovi mají šikovnou dceru Vodomilu, rodiče hejkalovi jsou pyšní na svého kluka Tónina Halekala, do loupežnického rodu patří Davajsem Všechnober a Karolína Čáryrádová je dcerou pana kouzelníka a učitele Čáryráda. Právě do jeho školy všechny pohádkové děti chodí, aby poznaly kouzelnická tajemství. Žádný učený však z nebe nespadl, malí kouzelničtí učňové svoje čáry máry někdy pěkně popletou. Bohatě ilustrované pohádkové příběhy jsou určeny dětem od čtyř let.

17×24 cm | 96 stran | 978-80-247-4538-1 | Katalog. č. knihy: 26508
ks  
Detail knihy: Škola pohádkového kouzlení Více o autorovi: Rožnovská Lenka, Veverková Hrnčířová Magda
Cena: 199

Zeus a dobytí Olympu

Foley Ryan


Zaposlouchejte se do vyprávění paní Demiarties. Do příběhu plného dobrodružství a vzrušení - do legendy o pánu blesků a o zrození Olympanů. Obrazové zpracování, určené dětem od 9 let, doplňuje řadu komiksů o řecké mytologii. Z hory Olymp nevládl všemocný Zeus odjakživa. Jeho cesta k dobytí Olympu byla strastiplná a musel se na ní postavit v boji i vlastnímu otci.

15×24 cm | 84 stran | 978-80-247-4817-7 | Katalog. č. knihy: 9148
ks  
Detail knihy: Zeus a dobytí Olympu
Ušetříte 140 KčSleva61%

O beruškách

Pospíšilová Zuzana, Černochová Cecílie


Berušky mají nejen stejná jména jako malé holčičky, ale také stejné starosti. Rády se parádí, mlsají, jsou zvědavé, někdy trochu hádavé a lenivé a stejně jako malé slečny také rády čtou nebo poslouchají příběhy... Zrovna jako beruška Maruška, které se rozbila lampička, a tak si půjčila z nebe hvězdičku, aby si mohla číst. Veršované příběhy nejen o Marušce, ale i dalších nezbedných beruškách napsala oblíbená autorka Zuzana Pospíšilová a roztomilými ilustracemi doprovodila Cecílie Černochová. Text je určen pro děti od tří let.

Původní cena 229 Kč, současná cena 89

17×24 cm | 80 stran | 978-80-247-4604-3 | Katalog. č. knihy: 26513
ks  
Detail knihy: O beruškách Více o autorovi: Pospíšilová Zuzana, Černochová Cecílie
Cena: 219

Iáson a argonauti

Whitehead Dan


Další z řady poutavých komiksových příběhů z řecké mytologie je určen dětem od 9 let. Iáson, právoplatný princ království Iólkos vychovaný potají moudrým kentaurem Cheirónem, má jediný cíl - osvobodit svůj lid od tyrana Pelia. Ten mu uloží zdánlivě nesplnitelný úkol - trůn Iásonovi přenechá jedině výměnou za zlaté rouno hlídané strašlivým drakem na Kolchidě. Tak je zahájen jeden z nejslavnějších počinů celé řecké mytologie, výprava Iásona a jeho druhů, argonautů. Ponořte se do originálně komiksově zpracovaného legendárního příběhu o dobrodružství, přátelství, pokušení a zradě, který zároveň věrně popisuje hodnotu a význam skutečného hrdinství.

15×24 cm | 104 stran | 978-80-247-4816-0 | Katalog. č. knihy: 9147
ks  
Detail knihy: Iáson a argonauti
Cena: 198

Strašidlář – Mezi námi vílami

Klimek Hynek, Študlarová Zdeňka


Věčně mladá víla Slavomila z Vysočiny vypráví, jak je to vlastně s vílami a čím se od sebe odlišují. Podobně jako je tomu u lidí existují víly hodné i zlé, pracovité i líné, chytré i přihlouplé, potměšilé i vlídné, ale i potrhlé. Liší se také tím, co dělají a co se musely naučit, než je jejich královna pustila z vílí říše na svět. A co se jim stane, když to nedělají. Na takovou vílu, která neplní svůj úkol, se třeba přižene vítr a rozfouká ji na cáry mlhy. Anebo se změní v divoženku či smutnou bludičku. Čtenáři zjistí, že jsou víly studánkové, lesní, luční, i mnohé jiné, a Slavomila se zmiňuje také o některých zvláště pozoruhodných a cizokrajných vílách, které pocházejí kupříkladu z africké Sahary. Na začátku a na konci knížky je mapka s výskytem víl na našem území, můžete si tak zjistit, kde která přebývá.

17×24 cm | 64 stran | 978-80-247-4692-0 | Katalog. č. knihy: 9047
ks  
Detail knihy: Strašidlář – Mezi námi vílami
 
Logo DKK
Co je DKK Grada  |  Informace pro školy
Jaké máme EDICE: Čtení pro prvňáčky, Historie pro děti, Fantasy... Více najdeš na homepage GRADA
Virtuální katalog
Nákupní košík
0 ks Celkem kusů:
0,- Kč V ceně:
Kvízy a soutěže
Novinky e-mailem
Chcete být o aktuálních
novinkách informováni
e-mailem?

Stránky jsou aktualizovány k 19.09.2014, Copyright © 2014 GRADA Publishing, a.s.
Tyto stránky jsou registrovány na serveru TOPLIST

Copyright © 2005 GRADA Publishing, a.s.