Ediční řada - Psychologie pro každého

Populárně naučné knihy této řady jsou určeny široké veřejnosti všech věkových kategorií. Aktuální témata jsou zpracována srozumitelnou formou a dávají čtenářům návody na řešení každodenních problémů, radí např. jak si uchovat a rozvíjet duševního zdraví, jak zlepšit své postavení ve společnosti, jak si utvářet a zachovat kvalitní mezilidské vztahy, jak bojovat proti stresu, depresi, jak být úspěšný v sexu, v partnerství atp. Velká skupina lidí s psychickými problémy by se v běžném životě neobešla bez knih právě z této edice. Řada z nich slouží i jako výuková pomůcka pro studující na středních a vyšších zdravotnických školách .

Cena: 239

Dokonalost neznamená štěstí

aneb Jak neztratit sám sebe

The Beastess

Vydejte se spolu s námi hledat své opravdové já! Dokonalost neznamená štěstí, stejně jako obdiv neznamená lásku. Často nám chybí odvaha být sami sebou, najít si svou vlastní cestu. Co je tou hlavní ingrediencí, která dělá i nedokonalý život krásným?
14×21 cm | 152 stran | 978-80-247-5728-5 | Katalog. č. knihy: 27523
Cena: 239
ks  
Detail knihy: Dokonalost neznamená štěstí
Cena: 185

30 způsobů jak se zbavit stresu

Huber Johannes, Bankhofer Hademar, Hewson Elisabeth

Stres - "zlo" naší doby? Dříve byly stresové reakce důležité pro přežití - dnes nás vyvádějí z rovnováhy, způsobují onemocnění těla i duše a jsou příčinou rychlejšího stárnutí. Zapomeňte na dobře míněné rady jako "Vyvarujte se stresu!". Dnes je to zcela nemožné. Mnohé stresové faktory zkrátka nelze eliminovat. Tělo nám přesně řekne, co potřebuje - musíme mu jenom vědomě naslouchat. Naučte se prolomit získané vzorce chování a uvědomte si vlastní hranice - zkuste svůj život trochu zpomalit. Jednoduché strategie proti stresu: ¦ látky s protistresovým účinkem ¦ jedinečný lecitin ¦ individuální relaxace ¦ psychická vyrovnanost ¦ pohyb, který vás baví Obrňte se vůči stresu!
17×24 cm | 120 stran | 978-80-247-2486-7 | Katalog. č. knihy: 25013
Cena: 185
ks  
Detail knihy: 30 způsobů jak se zbavit stresu
Cena: 159

Asertivita v manželství a v rodině

Novák Tomáš

S nadhledem, humorem a lehkostí představuje zkušený manželský poradce a osvědčený autor základy asertivity v kontextu manželství a rodiny. V laické psychologické literatuře snad nenalezneme frekventovanější téma, než je asertivita, možná proto je s ní spojeno mnoho povrchních mýtů a nefunkčních předsudků. Tomáš Novák se snaží svým originálním přístupem odhalit "lesk i bídu" návodového pojetí asertivity a představit tuto techniku jako zdroj důstojných a efektivních postupů ovlivněný především humanistickou psychologií. Na základě situací, které jsou důvěrně známé nám všem, a prostřednictvím ukázkových rozhovorů můžeme odhalit principy chování, které nám pomohou vyvarovat se zbytečných konfliktů a žít harmonicky se svými rodiči, partnerem a dětmi.
14×21 cm | 104 stran | 978-80-247-3659-4 | Katalog. č. knihy: 25032
Cena: 159
ks  
Detail knihy: Asertivita v manželství a v rodině Více o autorovi: Novák Tomáš
Cena: 195

Asertivitou k sebedůvěře

Novák Tomáš

Asertivita bývá vnímána jako postup sebeprosazení. Mnohým se zdá, že asertivní chování znamená, že s hroší kůží a se širokými lokty donutí okolí, aby obrazně řečeno tancovalo, jak oni písknou. To je, bohužel, častý omyl. Asertivita je postup zaměřený na sebe samého. Zvyšuje sebedůvěru, snižuje úzkostné, opakovaně se vnucující obavy a tím vás činí spokojenějším. Jestliže jste spokojeni sami se sebou, jednáte klidněji, účinněji a lépe než v opačném "nespokojeném" případě. Také okolí na vás reaguje kladněji. Kniha se zaměřuje především na techniky a postupy tzv. pozitivní asertivity umožňující projev, jež odpovídá představě klidné, okolí neubližující síly. Zdůrazňuje prvky osobní duševní hygieny.
14×21 cm | 136 stran | 978-80-247-3757-7 | Katalog. č. knihy: 25034
Cena: 195
ks  
Detail knihy: Asertivitou k sebedůvěře Více o autorovi: Novák Tomáš
Cena: 289

Asertivitou proti stresu

2., přepracované a doplněné vydání

Praško Ján, Prašková Hana

Je mnoho cest, jak zlepšit kvalitu života. Jednou z nich je i asertivita, umění prosadit se a zároveň respektovat potřeby druhých. Asertivita pomáhá ve spolupráci s ostatními. Být asertivní znamená stát si na svých právech bez toho, abychom ponižovali druhého – uznáváme tak právo druhého na jeho vlastní názor. Myslíte si, že jste asertivní? Pokud si nejste zcela jistí, objevili jste tu správnou knížku. V tomto novém doplněném vydání vás autoři seznámí s přístupy, které můžete používat tak, abyste byli sami se sebou spokojenější a vaše vztahy s ostatními byly otevřenější.
14×21 cm | 280 stran | 978-80-247-1697-8 | Katalog. č. knihy: 2649
Cena: 289
ks  
Detail knihy: Asertivitou proti stresu Více o autorovi: Praško Ján, Prašková Hana
Cena: 199

Asertivně do života

3., aktualizované a doplněné vydání

Novák Tomáš, Capponi Věra

Jak říkat "ne" bez pocitu viny? Jak požádat o laskavost? Kde je hranice přijatelného kompromisu ve sporu? Jak se nenechat manipulovat? Jak správně kritizovat a jak kritiku přijímat? Asertivita nabízí metody konstruktivního zvládání řady typických patových komunikačních situací, které nám komplikují nejen soužití s ostatními v práci, ve škole a v rodině, ale i vztah k sobě samým. Známí poradenští psychologové, autoři úspěšných populárně-psychologických knih, přinášejí v již třetím vydání své úspěšné knihy kromě nezbytného teoretického přehledu asertivních technik a práv především testy a praktické tréninkové programy pro výcvik asertivního chování. Doufáme, že vám kniha Asertivně do života bude průvodcem na cestě za vymezováním hranic vůči vašim komunikačním partnerům, že vám pomůže v orientaci ve vlastních motivech jednání a účinně podpoří vaši snahu vést sebevědomý a vyrovnaný život v nemanipulující společnosti.
14×21 cm | 168 stran | 978-80-247-3869-7 | Katalog. č. knihy: 25036
Cena: 199
ks  
Detail knihy: Asertivně do života Více o autorovi: Novák Tomáš, Capponi Věra
Cena: 185

Asertivní žena

3., doplněné a aktualizované vydání

Novák Tomáš, Kudláčková Yveta

Vycházíte vstříc již dopředu všem, s nimiž jednáte? Ustupujete, protože přeci moudřejší ustoupí? Necháváte si všechno líbit a často vás napadne, že byste raději byli nejmenší na celém světě? Pokud ano, pak kniha Asertivní žena byla napsána právě pro vás. Máte právě jedinečnou možnost s její pomocí ledacos změnit k lepšímu. Asertivita nabízí specifický přístup k životu. Vede k umění využívat vlastní možnosti a k omezení důsledků různých manipulací z okolí. Jaké jsou tedy zmíněné možnosti, které všichni máme bez ohledu na to, zda asertivní jsme nebo ne? Budete se divit, ale je jich minimálně dvacet. Stačí jen zalistovat knihou, kterou právě držíte v ruce, a začít na sobě pracovat.
14×21 cm | 144 stran | 978-80-247-2426-3 | Katalog. č. knihy: 26001
Cena: 185
ks  
Detail knihy: Asertivní žena Více o autorovi: Novák Tomáš, Kudláčková Yveta
Sleva57% Cena: 99

Bez výmluv!

Jak vymazat AŽ, BY, ALE a KDYBY ze slovníku a realizovat to, co opravdu chceme

Nevolová Monika

Vymlouváte se často a chcete se tohoto zlozvyku zbavit? Nebo se vám stále někdo vymlouvá a vám se nedaří tyto obtížné vymlouvače efektivně odrážet? Abyste nemuseli ztrácet čas záležitostmi, které vás v životě netěší a nic vám nepřinášejí, pak právě pro vás je tu kniha Bez výmluv.

Původní cena 229 Kč, současná cena 99
17×24 cm | 120 stran | 978-80-247-5009-5 | Katalog. č. knihy: 25059
Cena: 99
ks  
Detail knihy: Bez výmluv!
Sleva55% Cena: 89

Buďte mistry improvizace

Vasquez Martin, Nevolová Monika

Obdivujete pohotové hlášky svých oblíbených filmových hrdinů, ale vám se stává, že vtipná odpověď vás napadne až o pět minut později? Máte za úkol vymyslet několik kreativních řešení, ale nedaří se? Jste fanouškem improvizačních show a chcete si to také vyzkoušet? Kniha Buďte mistry improvizace vás prostřednictvím praktických cvičení naučí základním principům improvizace v mluveném projevu, v prezentacích a obecně v mezilidské komunikaci. Získáte nástroje, jak vtipně reagovat, jak překonat neočekávané situace, jak z nich vyjít jako vítěz. Vyzkoušíte si, jak rozvíjet téma a budovat příběhy tam, kde je jejich největší síla. Autor publikace, Martin Vasquez, je nejen zakladatel České improvizační ligy a člen improvizačního divadla JUST! IMPRO, ale především trenér a kouč v oblasti improvizace, rétoriky a veřejného vystupování s vlastní patnáctiletou praxí. Tuto knihu jistě ocení nejen fanoušci improvizace a ti, kdo veřejně vystupují nebo pracují v kreativních profesích, ale je určena především vám všem, kteří máte potřebu se rozvíjet a experimentovat.

Původní cena 199 Kč, současná cena 89
14×21 cm | 120 stran | 978-80-247-4556-5 | Katalog. č. knihy: 25049
Cena: 89
ks  
Detail knihy: Buďte mistry improvizace
Cena: 169

Dotýkání dovoleno!

Jak zatočit s nedomazleností a být spokojený

Nevolová Monika

Tato kniha byla napsána proto, aby vrátila doteky do našich životů a abychom si uvědomili, proč často hladíme plyšáka, ale ne sebe navzájem. Zaměřuje se na nedomazlenost ve vztazích a v komunikaci a nedomazlenost jako vyjádření vztahu k sobě. Je určena všem, kteří chtějí říct nedomazlenosti sbohem.
14×21 cm | 112 stran | 978-80-247-5008-8 | Katalog. č. knihy: 25058
Cena: 169
ks  
Detail knihy: Dotýkání dovoleno!
Sleva34% Cena: 99

Empatie

Vcítění v každodenním životě

Prekop Jirina

Známá psycholožka českého původu působící dlouhá léta na dětské klinice ve Stuttgartu ukazuje pomocí četných příkladů typických i pro české prostředí, jak v mnoha oblastech našeho každodenního života narážíme na chybějící schopnost empatie. Analyzuje, čím může být vzájemná ohleduplnost posilována, jakým způsobem ji může být u druhých dosaženo. Jirina Prekop jako tvůrkyně konceptu terapie pevným objetím vidí cestu k obnovení narušených mezilidských vztahů ve vcítění se jeden do druhého, v pěstování schopnosti empatie. Tato tematicky ojedinělá kniha vykresluje obrazy empatie a naopak bezohlednosti v konkrétních situacích všedního dne (v dopravě, při nákupu, ve škole, v milostných vztazích, v rodině) a na tomto základě definuje proces vcítění, apeluje na jeho osvojování od raného dětství a varuje před zneužitím této svébytně lidské schopnosti. Publikaci uzavírají praktická doporučení, jak o vcítění pečovat.

Původní cena 149 Kč, současná cena 99
14×21 cm | 132 stran | 978-80-247-0672-6 | Katalog. č. knihy: 2568
Cena: 99
ks  
Detail knihy: Empatie
Cena: 199

Hackněte svůj život

Nejen pomocí technologií

Budíková Lucie, Nevolová Monika

Chcete si užívat život a neztrácet čas? Pak je pro vás lifehacking jako stvořený. Ukážeme vám, jak je možné být v dnešní uspěchané době efektivnější a jak si život ulehčit, zjednodušit či zpříjemnit. V této knize si najde své jak manažer, tak geek či vášnivý cestovatel. Všichni, kteří chtějí žít na sto procent!
14×21 cm | 112 stran | 978-80-247-5397-3 | Katalog. č. knihy: 27514
Cena: 199
ks  
Detail knihy: Hackněte svůj život
Cena: 189

Jak (ne)rozumět emocím stárnoucích rodičů

Novák Tomáš

Přichází žena lehce po třicítce, možná starší. Pečuje o rodinného příslušníka – seniora či seniorku. Má mnoho úkolů v různých oblastech a sociálních sférách. Dělá, co může, aby vše zvládla, ovšem den má pouze čtyřiadvacet hodin a někdy se také musí jíst a spát. Není ani stonožka, ani „storučka“, tudíž nestíhá tak, jak by si představovala. Není světice a svého „postu“ má občas plné zuby. I přesto pokračuje. Žádné „díky“ nepřichází, zato kritiky je na rozdávání. Uštědřuje si ji především sama: „Musíš být lepší, rychlejší, usměvavější… musíš být dokonalá.“ Omyl. Nemusí.
14×21 cm | 112 stran | 978-80-247-5152-8 | Katalog. č. knihy: 25040
Cena: 189
ks  
Detail knihy: Jak (ne)rozumět emocím stárnoucích rodičů Více o autorovi: Novák Tomáš
Cena: 199

Jak (pře)žít se stárnoucími rodiči

Novák Tomáš, The Beastess

Stále větší počet lidí středního věku se ocitá ve složité a leckdy skoro neřešitelné životní situaci naplňování několika těžko slučitelných rolí - pracovat, vychovávat děti a zároveň pečovat o stárnoucí rodiče. Jde o záležitost mimořádně fyzicky i psychicky náročnou, která s sebou mnohdy přináší poruchy v oblasti rodinných vztahů, popřípadě i zdravotní potíže. Autoři - poradenský psycholog a psychiatryně - se snaží jednak poodhalit sociologické a psychologické aspekty tohoto nelehkého životního období, ale především poskytnout praktické rady pečovatelům o seniory, včetně nabídky relaxačních metod, protistresové svépomoci, asertivních komunikačních technik a stručného právního poradenství. Autorská dvojice čerpá z vlastní odborné zkušenosti, ale i ze svých osobních zdrojů. Čtenářům, kteří se snaží plnit tak gigantický úkol, jakým je péče o seniora v rodině, se tak dostává do ruky mimořádně praktická příručka, na níž jistě kromě komplexních informací o dané problematice ocení téměř léčivou snahu o nadhled a odkrývání nečekaných bonusů, které péče o staré rodiče může přinést.
14×21 cm | 136 stran | 978-80-247-4623-4 | Katalog. č. knihy: 25050
Cena: 199
ks  
Detail knihy: Jak (pře)žít se stárnoucími rodiči Více o autorovi: Novák Tomáš, The Beastess
Cena: 149

Jak bojovat se stresem

Novák Tomáš

PhDr.Tomáš Novák, zkušený poradenský psycholog a autor řady populárně psychologických bestsellerů, opět přichází s publikací na nevyčerpatelné téma, jak se cítit dobře ve vztazích s lidmi a rovněž ve vztahu se sebou samým. Nejčastějším zdrojem duševní nepohody moderního člověka je stres. Tentokrát se autor v souvislosti s obranou proti stresu zaměřuje na lidskou osobnost a její odchylky od projevů, které cítíme jako „normální“. Všímá si „podivínů“, s nimiž to není lehké a kteří to nemají lehké ani sami se sebou. Východiskem tohoto svižně napsaného a z praxe odvozené textu je autorova bystrá analýza nejrůznějších osobnostních svérázností a zátěžových životních situací. Přečtěte si o workoholicích, alkoholicích, schizoidech, pedantech, kverulantech fanaticích… a otestujte si, zda náhodou nepatříte k uvedeným kategoriím. Zjistíte, že sociální vztahy nejsou peříčko a že stresu se nelze vyhnout – lze s ním však bojovat. Tato kniha vám poradí, jak na to.
14×21 cm | 140 stran | 80-247-0695-4 | Katalog. č. knihy: 2564
Cena: 149
ks  
Detail knihy: Jak bojovat se stresem Více o autorovi: Novák Tomáš
1234Tituly 1-15 (celkem 50)
 
Stránky jsou aktualizovány k 20. 1. 2017, Copyright © 2017 GRADA Publishing, a.s.
Zvýhodněné ceny, přepravní podmínky a dárky za nákup platí pouze pro koncového spotřebitele. Cenu pro velkoobchodní partnery Vám sdělíme na dotaz.
Tyto stránky jsou registrovány na serveru TOPLIST

Copyright © 2005 GRADA Publishing, a.s.