0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

Knihy autora Studýnka J. Bohumil

Narodil se v roce 1948. Ekonom, bankéř, průmyslník, publicista, právník. Narodil se v roce 1948 v Brně a Moravě zůstal věren až do středoškolských studií. Po ukončení strojní průmyslové školy v Brně vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor zahraniční obchod. Současně vystudoval i Právnickou fakultu Univerzity Karlovy - obor mezinárodní právo. Titul kandidáta věd získal v Ekonomickém ústavu ČSAV Praha. Absolvoval řadu odborných manažerských a oborových školení, kursů a stáží ve Velké Británii, Německu, Francii a USA.Do roku 1989 působil zejména v oblasti zahraničního obchodu a finančnictví. Pracoval ve Škodaexportu PZO; v České státní pojišťovně měl na starosti zahraniční pojištění a ve Státní bance československé byl osobně odpovědný za správu československých zlatých a devizových rezerv na světových trzích. Několik let také pobýval v Londýně jako pracovník londýnské pobočky Živnostenské banky. V květnu a červnu 1989 byl členem delegace, která ve Washingtonu D. C. jednala o obnovení československého členství v Mezinárodním měnovém fondu. V 80. letech byl rovněž výzkumným pracovníkem Prognostického ústavu ČSAV Praha.Od roku 1990 zastával řadu významných funkcí. Krátce byl náměstkem generálního ředitele Výzkumného ústavu vnějších ekonomických vztahů. Dále jako náměstek ministra v Úřadu předsednictva vlády ČSFR a g enerální sekretář Hospodářské rady vlády ČSFR se podílel na koncepci ekonomické reformy. Své zkušenosti a jazykové znalosti zúročil i v privátní sféře. Působil jako generální ředitel (National Executive) tuzemského zastoupení amerického koncernu General Electric Company (GE) a po rozpadu československé federace v roce 1993 řídil jeho zastoupení pro oblast České a Slovenské republiky. Jako zástupce významné americké firmy General Electric Company byl také zakládajícím a dlouholetým členem představenstva Americké obchodní komory v Praze. V roce 1997 se stal výkonným ředitelem Deutsche Bank A.G., Praha, později působil jako poradce Deutsche Bank A.G., Frankfurt. V průběhu let byl členem představenstev a dozorčích rad řady významných průmyslových a finančních institucí. V roce 1998 zakládá vlastní firmu Dr. Bohumil Studýnka Associates - investiční a finanční poradenství. Od roku 2005 je advokátem. Rovněž je činný jako nezávislý publicista a komentátor ekonomického a politického dění. Jeho jméno se od roku 1976 objevuje pod řadou odborných statí v ekonomických periodikách. Bývá také komentátorem v televizních pořadech. V roce 1985 vydal s Ing. Janem Stružem knihu "Zlato, zlato, zlatoo". V 80. letech působil jako pedagog na katedře zahraničního obchodu Vysoké školy ekonomické v Praze. Má za sebou řadu mezinárodních studijních pobytů a vystoupení na odborných konferencích a seminářích.Může se pochlubit rozsáhlou knihovnou, ve volném čase se věnuje historii a archeologii. Je ženatý, otec dvou dcer a čtyřnásobný dědeček.

Zlato

Příběh neobyčejného kovu - 2., aktualizované a doplněné vydání
Výpravná a šíří zpracování tématu výjimečná publikace z pera renomovaných autorů představuje zlato jako přírodní produkt mimořádných vlastností, který hýbal osudy jednotlivců i celých národů a který se stal pro lidstvo ztělesněním nepomíjivé kvality a hodnoty. Poutavý text je doprovázen nádhernými fotografiemi.
Tištěná 299  -70 %
E-kniha 722  -15 %
Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
999  299  -70 %
Za tři a více týdnůi
Dodání této knihy může trvat 3-6 týdnů, ve výjimečných případech i déle nebo nemusí být dodána vůbec. Nedoporučujeme objednat ji spolu s jinými knihami, aby se neprodloužila dodací doba celé objednávky.
Poslední aktualizace skladu 04. 12. 2022 23:07
i: 21811 n: 24752105r: 8266
E-kniha
PDF
849  722  -15 %
Ihned ke stažení
i: 21812 n: 24794655r: 8266
Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.