0 Ks
0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

Nakladatelský dům O nás Co se čte v Gradě

Co se čte v Gradě

Co se čte v Gradě?

Ačkoliv u některých zaměstnanců nakladatelství GRADA platí obecně známé pravidlo, že kovářova kobyla chodí bosa, někteří si chvilku na dobrou knihu rádi najdou. Bez ohledu na to, zda je z Grady, nebo ne, můžete se jimi nechat inspirovat i vy.

Kateřina Ščudlíková

„Mojí nejoblíbenější knížkou jsou Hvězdy kvelbu od Pavla Řezníčka – mám slabost pro surrealismus a absurdno,“ prozradila Kateřina Ščudlíková, šéfredaktorka ekonomické redakce.
„Z našich knížek mě nejvíce zaujala novinka Ekonomie bez mýtů a iluzí s podtitulem Co říká levice a pravice a jak je to doopravdy – srozumitelně napsanou knížku ocení všichni, kdo se zajímají o ekonomiku a politiku a potěší je i doprovodné vtipy kreslíře Miroslava Kemela. Z populárních knížek doporučuji sérii šesti knížek k narozeninám – nejvíce jsem se zasmála nad těmi určenými mužům – a dále Dokonalý život – nejhorší vězení je to, do kterého se odsoudíme sami.“

Markéta Šlaufová

Markéta Šlaufová, šéfredaktorka beletrie, označila za klíčovou knihu jejího života dětskou knížku Kvak a Žbluňk jsou kamarádi od Arnolda Lobela. „Byla to první kniha, kterou jsem přečetla sama,“ vzpomíná šéfredaktorka na svůj silný literární zážitek z dětství.

Radomír Matulík

Šéfredaktor technické redakce, Radomír Matulík, jako první vzpomenul Bratry Karamazovy od Dostojevského. „Díky nim jsem odmaturoval z ruštiny česky.“ Ze své oblíbené historické literatury dlouho vybíral, až zvolil Světla a stíny husitství od Petra Čorneje. „Opomenout nesmím ani Strojírenské tabulky, se kterými jsem prožil několik let mého života,“ dodal Matulík.

Roman Sviták

Majitel nakladatelského domu GRADA a předseda představenstva Roman Sviták nejčastěji sahá po knihách o ekonomii a podnikání. „Slouží mi k práci, k rozvoji profese i naší firmy,“ vysvětlil a dodal, že v současné době ho nejvíce zaujala encyklopedie 1001 myšlenek, které změnily naše uvažování. „Mám ji pro radost i poznání ve chvilkách relaxace. Diskutujeme nad ní s rodinou, dětmi a podivujeme se, co vše hrálo ve vývoji světa důležitou roli a proč.“

Vlasta Wirthová

Vlastu Wirthovou, vedoucí redaktorku nelékařských oborů zdravotnické redakce, v poslední době nejvíce nadchl Dokonalý život Pavla Vosoby. „Vede čtenáře k uvědomění si vlastních závazků a důležitosti osobní svobody. V knize jsou zmíněna i pravidla dobrého fungování týmu, připomíná, že občas je nutné ubrat ze svých požadavků, nechtít mít hned všechno a nezavazovat se finančně více, než je nutné. Fascinující je také popis vztahů mezi lidmi, kdy v dobrých vztazích nehraje roli, že lidé nejsou několik let v kontaktu – pokud se znovu setkají, chovají k sobě stejné sympatie, jako by se viděli před pár dny. Zajímavá kniha o zaujímání zbytečných póz a rolí, které je bohužel tak časté a pro chování některých lidí typické."

Zdeněk Jaroš

Vedoucí marketingu Zdeněk Jaroš zavzpomínal na svůj oblíbený šestidílný románový cyklus od Roberta Merleho Dědictví otců, ze kterého ho nejvíce zaujal druhý díl, V rozpuku mládí. Rád má také knihu o sochaři Augustu Rodinovi. Mezi nejoblíbenější knížky pak řadí Kmotra, jehož autorem je Mario Puzo.

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.