0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

Knihy autora Buffett Mary

Se svým přítelem Billem Gatesem střídá na prvních dvou místech žebříčku nejbohatších lidí planety, který každoročně sestavuje časopis Forbes. Tento legendární investor je přes své obrovské jmění známý svou střídmostí a neokázalým způsobem života. Jezdí ojetým autem, obléká konfekci, bydlí v neokázalém domě. Ztělesňuje skromnost a po ctivost, nikdy nebyl obviněn z žádného podvodu či zpronevěry a většinu svého jmění rozdá na charitu. Warren Buffett, přezdívaný jako Věstec z Omahy, se narodil v roce 1930 v americké státě Nebraska. Své jmění začal budovat v dětství, kdy ho napadlo nakupovat velká balení Coca-Coly a rozbalená je pak prodávat po kusech. Na každém balení tímto způsobem vydělal necelý cent. Učitelem mu byl především Benjamin Graham, autor světového bestselleru Inteligentní investor, který pořádal investiční semináře , na něž jako jedenáctiletý Buffett docházel. Znovu se pak oba setkali na Columbia Business School, kde Graham vyučoval. Naučil ho oceňovat nemovitosti, akcie i hledat podhodnocené firmy, nakonec s ní m začal spolupracovat i v praxi. Vlastní kariéru začal založením investiční společnosti Buffett Partnership. Zvláštností bylo, že provize si bral pouze ze ziskových obchodů, jimiž se ale staly téměř všechny. V průběhu dalších let hro madil svůj majetek; nejvýznamnější zlom nastal v roce 1962, kdy začal investovat do textilní firmy Berkshire Hathaway, kterou v roce 1965 převzal a úplně přetvořil. Vznikla z ní tak investiční kapitál ová společnost, která dnes spravuje celý konglomerát pojišťovacích, potravinářských, leteckých a dalších vysoce prosperujících firem. O investičních strategiích Warrena Buffetta bylo napsáno mnoho článků i knih. Patří mezi ně například The Warren Buffet Stock Portfolio od Mary Buffettové, International Business Times: Warren Buffett ‘s Secrets Revealed : Buffett & Clark od Mary Buffettové a Davida Clarka nebo právě Nová Buffettologie, kterou předkládáme. Nová Buffettologie vyšla sice v roce 2002, ale investiční doporučení a rady v ní obsažené jsou stále platné a neztrácejí nic ze své aktuálnosti.

Nová Buffettologie

Osvědčené investiční techniky pro měnící se trhy, díky nimž se stal Warren Buffett světově proslulým investorem
Po přečtení knihy budete umět velký díl z investičních strategií, které účinně uplatňuje Warren Buffett. Tento legendární investor a šéf Berkshire Hathaway Inc. se střídavě pohybuje na první a druhé příčce žebříčku nejbohatších lidí světa. Svého jmění dosáhl celoživotním investováním na kapitálovém trhu. Jeho investiční zásady a kroky uznávají a sledují miliony jeho příznivců po celém světě. V knize jsou přiblíženy postupy a kritéria, na základě kterých Buffett vybírá akcie do svého portfolia. Uváděny jsou četné konkrétní příklady se skutečnými hodnotami, srovnává s fundamenty akcií, do kterých by naopak neinvestoval. Buffett zde představuje svůj koncept "trvale udržitelné konkurenční výhodyy" a pojetí akcie jako dluhopisu s proměnlivou úrokovou sazbou.
Tištěná kniha
Brožovaná vazba
Titul doprodán
r: 7025

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.