Co děláte se svým životem?
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
254 Kč 229 KčUšetříte 25 Kč
Ihned ke stažení
i: 40143 n: 27141104r: 11723Tištěná kniha
Brožovaná vazba s klopami
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
299 Kč 149 Kč Výjimečná cenaUšetříte 150 Kč
Skladem
i
Poslední aktualizace skladu 03. 12. 2024 8:53
i: 39266 n: 27113903r: 11723 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Tahle citlivě sestavená kniha textů Džiddú Krišnamúrtiho probírá jednotlivé životní oblasti od otázek po smyslu života, přes sebepoznání a orientaci v (i negativních) pocitech, k zemitějším tématům jako práce, vzdělání a peníze, až se dostává i ke kapitole věnované vztahům, ať už partnerským, společenským nebo vztahu s přírodou a se Zemí.
Nehlásí se k žádné duchovní tradici a přináší nadšené svědectví o tom, že vést šťastný a blažený život je možné. Cestu k němu nedláždí žádné zaručené návody, nýbrž nutnost projít radikální vnitřní proměnou, jejímž strůjcem se musí stát každý sám za sebe.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Z obsahu knihy Co děláte se svým životem?
Předmluva
Předmluva překladatele
Úvod
ČÁST PRVNÍ: Vaše „já“ a život
1. Kdo jste?
2. Co chcete?
3. Myslící, myšlené a vězení „já“
4. Vhled, inteligence a vnitřní revoluce
5. Unikání, zábava, potěšení
6. Proč se máme změnit?
7. Co je smyslem života?
ČÁST DRUHÁ: Sebepoznání: klíč ke svobodě
1. Strach
2. Hněv a násilí
3. Nuda a zájem
4. Sebelítost, strádání, utrpení
5. Žárlivost, majetnictví, závist
6. Touha a chtění
7. Samolibost – úspěch a selhání
8. Osamělost, deprese, zmatek
9. Sebe-rozpuštěním, nikoli sebezdokonalením, ustává utrpení
ČÁST TŘETÍ: Vzdělání, práce a peníze
1. Co je to vzdělání?
2. Srovnávání a rivalita, nebo spolupráce?
3. Práce – jak se rozhodnout?
4. Co je základem správného jednání?
ČÁST ČTVRTÁ: Vztahy
1. Co je to vztah?
2. Láska, žádostivost, sex, závislost
3. Rodina a společnost – vztah, nebo odloučení?
4. Příroda a Země
5. Manželství – láska a sex
6. Vášeň
7. Pravda, Bůh, smrt
8. Meditace je pozornost
Prameny
Další informace: školy a nadace
Recenze
„Jeden z pěti světců dvacátého století.“ – časopis TIME
„Tahle kniha je skvělá pro všechny, kdo chtějí nahlédnout hloubku života a pokusit se jí porozumět.“ – chandrasekhar na Amazon.com
„Úžasně moudré.“ – Jack Kornfield, autor knihy Nic než přítomnost (česky vydala Pragma, 2019)
„Dodala mi vnitřní klid. Je to jedna z těch knížek, které potřebujete číst znovu a znovu.“ – Sam na Goodreads
O Autorovi
Krišnamúrti DžiddúDŽIDDÚ KRIŠNAMÚRTI (1895–1986) se narodil indickým rodičům v Madanapalle, malém městě na jihu Indie, vzdělání získal v Anglii a později přednášel po celém světě. Odmítal příslušnost k jakékoli kastě, národnosti či vyznání a nehlásil se k žádné tradici.
V mládí ho a jeho bratra adoptovala předsedkyně Teosofické společnosti Annie Besant a připravovala ho na to, že se stane hlavním učitelem nového světového Řádu hvězdy. Jenže Džiddú Krišnamúrti v roce 1929 tento řád se slovy „Pravda je krajina bez vyznačených cest“ rozpouští, vrací a rozdává nashromážděné jmění, a vydává se učit a přednášet po celém světě o nutnosti radikální proměny.
A tak Krišnamúrti po dalších skoro šedesát let křižoval svět a až do své smrti ve věku nedožitých jednadevadesáti let živelně promlouval k početným skupinám posluchačů. Ústřední téma jeho hovorů představuje odvrhnutí všech duchovních i psychologických autorit, a to včetně kultu jeho samotného. Hlásal, že člověk se od strachu, naučených vzorců, autorit a dogmat osvobodí jedině upřímným sebepoznáním. Žádná politická, sociální ani ekonomická revoluce nepromění rozháraný a násilnický svět v místo plné dobra, lásky a soucitu. Transformaci může přivodit jedině vnitřní přerod jednotlivců, k němuž dojdou vlastním sebepozorováním nezprostředkovaným žádným guru ani organizovaným náboženstvím.
Krišnamúrti coby převratný myslitel vzbudil zájem mnoha tradičních i netradičních učenců své doby. Rozhovor s ním zapředli čelní státníci, významní fyzici jako David Bohm, předáci Organizace spojených národů, psychiatři, psychologové, náboženští vůdcové i univerzitní profesoři. Studenti, učitelé a miliony dalších lidí ze všech vrstev společnosti se sjížděli na jeho promluvy a četli jeho knihy. Krišnamúrti spojoval vědu a duchovno, aniž by se uchyloval k odbornému slovníku, a tak jeho rozpravám o čase, myšlení, vhledu a smrti mohli rozumět jak badatelé, tak laici.
Tím, že v Indii, Velké Británii a Spojených státech založil řadu škol, vtiskl reálnou podobu své vizi vzdělání, které klade důraz nikoli na pouhé akademické a intelektuální vědomosti, ale na porozumění mysli a srdci; a nikoli na pouhou průpravu, jak si zajistit živobytí, ale na skutečné umění žít. Ve Spojených státech, Indii, Velké Británii, Kanadě a Španělsku ustanovil nadace mající poslání střežit odkaz jeho díla a svobodu výkladu.
O svém díle se vyjádřil takto: „[Můj přístup] nežádá ani nevnucuje žádnou víru, neusiluje o žádné následovníky, netvoří kulty, o ničem nepřesvědčuje, a jedině díky tomu se můžeme setkat na stejném poli, naladit se na tutéž vlnu a vyjít z týchž základů. Pak můžeme společně pozorovat zázračné jevy lidské existence.“
Jeho učení o více než dvaceti milionech slovech bylo vydáno v podobě bezmála osmdesáti knížek, sedmi set audiokazet a dvanácti set videokazet. Jeho knihy se dočkaly překladu do dvaadvaceti jazyků a do dnešního dne se jich prodalo přes čtyři miliony kusů. Po boku dalajlámy a Matky Terezy ho časopis Time zařadil mezi pět světců dvacátého století.
Česky vyšlo již dvanáct jeho knih, zmiňme netypický a intimní Krishnamurtiho deník (vydal Avatar, 1999) a reprezentativní výbor Vnitřní revoluce (vydala DharmaGaia, první vydání 1996, druhé 2002).
Webové stránky v angličtině: https://jkrishnamurti.org/