Knížka o motýlech
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
212 Kč 191 KčIhned ke stažení
i: 47601 n: 27174201r: 14335Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
249 Kč 212 KčSkladem
i
Poslední aktualizace skladu 10. 09. 2024 5:08
i: 47374 n: 27152988r: 14335 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Chytit ten správný příběh je se síťkou na motýly hračka. Jenže vyzpovídejte takového motýla! Nevydá ani hlásku, ale ani nemlčí. Motýli totiž ševelí. A naštěstí známe někoho, kdo si s motýlím ševelením dokáže poradit.
Přečtěte si o módním úspěchu babočky paví oko, o hrůzostrašných historkách lišaje smrtihlava nebo o babočce admirál, která vyhlásila válku vosám.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Z obsahu knihy Knížka o motýlech
Předmluva
Babočka admirál
Bělásek řeřichový
Modrásek obecný
Jasoň červenooký
Žluťásek čičorečkový
Pestrobarvec petrklíčový
Stužkonoska modrá
Lišaj smrtihlav
Batolec duhový
Zelenáček šťovíkový
Babočka paví oko
Babočka bílé C
Bělopásek dvouřadý
Soumračník čárkovaný
Dlouhozobka svízelová
Recenze
„Kniha je opravdu nádherná a její čtení jsem si moc užila od začátku, až do konce. Námět knihy je báječný a potěší všechny milovníky přírody, především motýlů, ale i ty, kteří si chtějí přečíst hezký příběh. Kniha je vhodná i pro prvňáčky jako první čtení. Velmi mě zaujalo poutavé vyprávění autora, ale i nádherné celostránkové ilustrace motýlů, které vždy dotváří krásný příběh. Pohádky jsou krátké. Lze je využít jak k samostatnému čtení prvňáčků, tak i pro společné večerní čtení dětí a rodičů.“
Čtenářská recenze: Kritiky.cz
O Autorovi
Bárta VáclavVáclav Bárta si připojuje už pár let ke svému jménu starší. Důvody jsou dva. Ten první je, že už opravdu patří mezi starší ročníky. Narodil se 28. září, v den Svatého Václava, Léta Páně 1937 v nevelké vsi na Plzeňsku, Hromnici. Ten druhý důvod má na svědomí mladší Václav Bárta, syn, který si ke svému jménu přidává ještě Noid.
Jak říká Václav Bárta starší, když byl podstatně mladší, vychodil v rodné obci dvouletou obecnou školu s pěti třídami. Bylo to asi v polovině toho studia, kdy mu v dětském časopise Mateřídouška vyšla básnička. Od té doby si malý Vašek nedal pokoj a zkoušel psát dál. Po skončení tehdejší základky, které se říkalo měšťanka, byl žákem vojenského gymnázia. Tenkrát mu pár veršíků vyšlo v armádních časopisech Obrana lidu a Československý voják. Kolem dvaceti let se už dospělý Vašek přestěhoval do Prahy. Začal pracovat jako vychovatel učňů v družstvu Inklemo. Ubývající pamětníci té doby šedesátých let, můžou pamatovat, že ten název "Inklemo" se stal velice populární. Ne ani jako výrobní družstvo, ale jako divadlo malých forem, které vychovatel Václav Bárta založil a vedl. Soubor, inspirovaný Divadlem Semafor, hrál v řadě pražských divadel, Na Zábradlí, ve Viole i jinde, a vyhrával v celostátních soutěžích. Autorem pořadů, scének, básniček – a tentokrát i písniček – byl, ve spolupráci s životním kamarádem Vítem Fialou, Václav Bárta. Výběr z pořadů vyšel v knížce "Jak se chodí za holkama". O jejím úspěchu svědčí i to, že za ní autor obdržel cenu literárního fondu Československého svazu spisovatelů.
V dalších letech vedl Václav Bárta Klub mládeže v Domě pionýrů a mládeže v Karlíně. Začínala tu řada později velice populárních osobností a souborů. Třeba Jiří Korn, Petr Spálený, Boris Hybner, Petr Novotný, Greenhorni...
Kromě psaní a skládání písniček se Václav Bárta věnoval i režii. Spoluzakládal jedinečný soubor "Chorea Bohemica", připravoval programy pro řadu předních folklorních souborů, stal se režisérem Československého státního souboru písní a tanců. Postupně vydal "Muzikantské pohádky," "Uspávanky" a "Koník Toník". Od šedesátých let průběžně spolupracoval s Čs. rozhlasem a televizí, napsal, a televize uvedla, několik jeho scénářů. Je stálým přispěvatelem literárního měsíčníku Divoké víno, vydal dvě sbírky poezie, Rozhlas uváděl jeho zdramatizované pohádky i pohádkové seriály v pořadu Hajaja. Napsal několik stovek textů k písničkám. Mezi nejznámější patří ty k filmovým pohádkám "Princezna ze mlejna 1 a 2". Spolupracuje průběžně s už zmiňovaným synem Noidem a jeho nahrávacím studiem Paranoid. Se synovcem Daliborem, dirigentem v Divadle J.K. Tyla v Plzni, uvedli na scéně tohoto divadla muzikál pro děti "Muzikantská pohádka." V současnosti připravuje muzikálová scéna plzeňského divadla inscenaci "Kozí válka" podle jeho stejnojmenné knížky.
Václav Bárta starší založil a vede občanské sdružení History o.s., které podporuje dětské talenty. Vedle spolupráce s dětskými sbory (např. Harmonie v Kraslicích) a orchestry (Tremolo Třemošná)
vytvořil program Galerie talentů (www.galerietalentu,cz). V tomto programu vyšlo už několik knížek s dětskými obrázky, na jejichž přípravě se podílely více jak dva tisíce malých malířů.
Václav Bárta má k dětem velice blízko. Má sedm dětí, osmnáct vnoučat a čtyři pravnoučata.
Je nositelem ceny "Senior prix" za celoživotní dílo, nadace "Život umělce".
Před nedávným časem navázal Bárta spolupráci s nakladatelstvím GRADA. Zatím spolu připravili knížku s veselými příběhy o zvířatech "Zvířátka ze zoo".
Spolupráce s Gradou Václava Bártu velice těší a baví. A věří, že krásná práce na dalších knížkách pro děti bude pokračovat.