Pád sicilských lvů
Některá pouta jsou ještě silnější než krev
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
399 Kč 299 Kč -25 %Ihned ke stažení
i: 44326 n: 76257085r: 12607Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
469 Kč 352 Kč -25 %Skladem
i
Poslední aktualizace skladu 19. 09. 2024 23:00
i: 43976 n: 76252240r: 12607 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Závěrečný díl Ságy rodu Floriů sleduje osudy posledních „sicilských lvů“ Ignazia juniora a jeho bratra Vincenza.
Píše se rok 1891. Po předčasné smrti svého otce se vlády nad impériem Casa Florio ujímá mladičký Ignazio. Syn jedné z nejbohatších rodin Itálie si až do té doby užíval života zlaté mládeže a byl zvyklý peníze jen rozhazovat, nikoli rozmnožovat. Snaží se sice dostát svému závazku, ale postrádá mnohé z otcova i dědova obchodního ducha, z jejich předvídavosti i nasazení.
Vyprávění se soustředí na vztah Ignazia juniora s manželkou Frankou, emblematickou figurou palermské lepší společnosti v secesních kulisách počátku 20. století. Frančině kráse, eleganci, šarmu a důvtipu se obdivovali významní státníci i slavní umělci té doby, mimo jiné Giacomo Puccini, Gabriele D’Annunzio či Enrico Caruso. Navenek pohádkový život donny Franky je však v soukromí plný tragických událostí, ztrát, zklamání a nevděku. Nevděčnou tvář ukáže Floriům i samo Palermo, město, které za svůj rozvoj a lesk vděčí právě jim, jejich odvaze a vizím, jejich mecenášským projektům.
Floriovi se vždy pouštěli novými směry, hostili přední evropské osobnosti a Palermo doslova otevřeli světu. Nekorunované vládce Sicílie postihne nezadržitelný pád ze společenského výsluní, tragické rodinné události i těžká doba – první světová válka a krátce po jejím skončení nástup fašistů k moci. Co ale navždy zůstává, je jejich nesmazatelná stopa v historii Sicílie.
Vychází v překladu Alice Flemrové.
Sleva 25 % končí za:
Soubory ke stažení
Recenze
Stejně jako předešlé díly ságy je i tato kniha psaná netradičně v přítomném čase. Myslíte si, že by vám tento styl psaní mohl vadit? To díky poutavosti příběhu nehrozí. Rodina Floriů se dokázala dostat až na vrchol společenského řebříčku, ani to ale není zárukou šťastného života. Tragické rodinné události a těžká doba poznamenají i je – a i když v dějinách Sicílie zanechali nesmazatelnou stopu, jejich příběh se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.Autorka si důkladně nastudovala nejen skutečné životní osudy svých hrdinů, ale i dobové reálie a pozadí historických událostí, o kterých se zmiňuje. Díky tomu dokázala napsat pozoruhodnou historickou ságu, která vás uchvátí svou autenticitou, precizností a dramatičností a ve které uvěříte každému slovu.
Celá recenze na lacultura.cz
„Ctižádost, lesk, spousta pozdní lítosti. A za tím Palermo, které roste spolu s Floriovými, kteří ho milují i ovládají. Příběh, který uhranul (a okouzluje dál) čtenáře Sicilských lvů, je nádherný a zároveň děsivý.“
– Sette, týdeník deníku Corriere della sera
„Možná je to tím sugestivním, elegantním stylem nebo tématem, které nás navrací do časů Belle Époque…, ale tento román vás chytne na první stránce a už vás nepustí.“
– La Stampa
„Hlavním přínosem Stefanie Auci je nejenom výborná práce s historickými zdroji, ale také podání komplexního a nestereotypního obrazu Sicílie.“
– iLiteratura.cz
O Autorovi
Auci StefaniaStefania Auci se narodila v Trapani, ale procestovala celou Itálii a nakonec zakotvila v sicilském Palermu, kde se věnuje literární tvorbě a pracuje jako učitelka dětí se zvláštní péčí.
Dlouhou dobu psala pro různé literární blogy a online publikace. Poprvé na sebe výrazněji upozornila v roce 2010 povídkovou sbírkou nazvanou anglicky Hidden in the Dark.
Následovaly romantické novely Fiore di Scozi (Skotský kvítek) a La Rosa Bianca (Modrá růže), oceňovaný historický román Florence, a především pak v roce 2019 rodinná sága Sicilští lvi: Sága rodu Floriů, která se dočkala celosvětového úspěchu.
Zdroj fota: Yuma Martellanz