0 Ks
0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

1047x300_Muj-denik-v-chillu_A-(1).jpg

Jsi v chillu už teď, nebo (brzy) budeš?


Každý jsme jiný – máme jiné oči, vlasy, ale i zájmy, radosti a starosti. Taky každý den je jiný – někdy svítí sluníčko, někdy prší, někdy se nám všechno daří, a někdy zas tak ne… To je zkrátka život. A jaký si ho uděláš, takový ho máš. Jo, je to na tobě – to je dobrá zpráva, ne? Začneme malým kvízem, který ti ukáže, v jakém levelu pohody jsi.

Kvíz

Těchto pár otázek ti ukáže, jak na tom teď jsi – jestli si umíš užít i déšť, nebo se mračíš, i když sluníčko svítí o sto šest… Odpovídej tak, jak to opravdu máš. Kvíz není na známky, udělej si ho jen tak, pro sebe. A klidně si při tom chilluj. Nad výsledkem si trošku popřemýšlej a pak můžeš hned (nebo třeba až zítra) začít psát a kreslit do deníku. Funguje to – věř tomu! Zkus to a uvidíš! Dobře se bav.

Vyber si odpověď, která ti sedí, zapiš si nebo zapamatuj body, na konci si body sečti a sjeď dolů pro výsledek.

 

Jsi v pohodě…  
Většinu dne 3
Někdy během dne 2
Málokdy 1
   
Říkáš nebo myslíš si o sobě, že jsi k ničemu
(že všechno pokazíš, že ti nic nejde a tak)?
 
Skoro nikdy 3
Často 1
Někdy 2
   
Když přemýšlíš o tom, co tě čeká, myslíš si, že...  
Netuším, nejsem jasnovidec 2
Věci dopadnou přesně tak, jak chci 3
Mám obavy, co by se mohlo stát 1
   
Když ti nevyjde nějaký tvůj plán…  
Cítím velké zklamání a přemýšlím, co jsem udělal/a špatně 1
Mrzí mě to, ale za pokus to stálo 2
Řeknu si, no nic, to je prostě život 3
   
Zkoušíš rád(a) nové věci, koníčky a sporty?  
No jasně! Je zábava zkoušet nové věci 3
Podle toho, co to je 2
Ani ne. Radši se držím toho, co umím 1
   
Jak často si jen tak užíváš to,
co zrovna děláš a nemyslíš na to, co bylo nebo co bude?
 
Skoro vždycky 3
Někdy 2
Skoro nikdy 1
   
Když řešíš něco složitého  
nebo zkoušíš něco úplně nového, cítíš…  
Nejistotu a nervozitu 2
Nadšení 3
Obavy a strach 1
   
Co děláš, když máš nějaký problém?  
Dělám si starosti a nemůžu se dostat do pohody 1
Řeknu si: to je život – co mě nezabije, to mě posílí 3
Zkouším ho vyřešit, aby mě to tak nestresovalo 2
   
Když narazíš na překážku...  
Snažím se ji ze všech sil překonat, ať to trvá, jak dlouho chce 3
Otráví mě to a prostě to vzdám, stejně je to jedno 1
Chvíli to zkouším a pak požádám někoho o pomoc 2
 1047x300_Muj-denik-v-chillu_B-(1).jpg


Máš sečtené body? Tak si teď najdi podle svého výsledku, jestli ti vyšla Úroveň 1, 2, 3 nebo 4. O výsledku popřemýšlej a měj po ruce Deník v chillu.

9–13 bodů

Úroveň 1

Jsi citlivý, přemýšlivý, hodný a starostlivý člověk, ale asi často přemýšlíš až příliš a děláš si starosti víc, než je nutné. Možná se často strachuješ zbytečně. Zkus někdy nechat věci jen tak plynout… Pusť protivné myšlenky k vodě (klidně si je napiš na kus toaleťáku a ten spláchni), ať si plují třeba až do moře, pusť si muziku, která se ti líbí, a vrhni se do psaní deníku. Ať je ti líp! Funguje to!

14–18 bodů

Úroveň 2

Jsi celkem v pohodě a obvykle dokážeš vidět na věcech to dobré, ale dej si pozor na neužitečné myšlenky, které ti tu a tam bzučí kolem hlavy jako vosy a snaží se tě zdržovat od toho, co ti dělá radost. Naslouchej raději lidem, kteří tě povzbuzují, věnuj se kamarádům a tomu, co tě baví. Rozvíjej svůj talent a piš si o tom všem do tohoto svého deníku. Bude líp, tomu můžeš věřit. A určitě můžeš věřit i sobě!

19–23 bodů

Úroveň 3

Myslíš si, že máš být na co hrdý/hrdá? To si piš – a klidně do tohoto deníku! Jsi na dobré cestě, tak jen pokračuj, jdi dál a rozhlížej se. Uvidíš, co všechno ještě můžeš vyzkoušet, v čem všem můžeš vyniknout. Objevuj a zkoušej další věci, které se teď tváří jako velká výzva a které ti mohou dodat ještě více sebedůvěry. Jsi ready? Tak do toho!

24–27 bodů

Úroveň 4

Vypadá to, že na život v pohodě máš od přírody talent. Fakt se ti už teď daří skvěle. Všímáš si občas, že někteří lidé nezvládají některé věci tak dobře jako ty? Dokážeš s nimi mít soucit? Přemýšlej o tom, jak můžeš pomáhat lidem kolem sebe, co můžeš dělat pro lidi, na kterých ti záleží. Dělej radost sobě i ostatním, piš si o tom sem do svého deníku, a budeš v chillu 24/7 (prostě furt)!
 

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.