Jak se dělá jazz
Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
Titul doprodán
r: 9426 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
167 Kč 125 Kč -25 %Ušetříte 42 Kč
Ihned ke stažení
i: 26106 n: 27195244r: 9426 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Máte rádi jazz? Nechte se pozvat na malou knižní jam session se skvělým jazzmanem.
Muzikantská duše je velmi křehká a bohémská. Peripetie, které jí připravuje prostý pozemský život, často vedou k veselým epizodám. A co teprve jiskřící vztahy mezi jednotlivými hudebníky. Sám autor se v tomto prostředí pohybuje již mnoho let a vše, co vzešlo z jeho pera, je prověřeno každodenní realitou. Své zkušenosti hudebně teoretické i životní přenesl skvělý jazzový hudebník, skladatel a teoretik do této osobité knížky, v níž s jemným humorem a nadhledem píše o vývoji jazzu, o fungování jazzového orchestru i o proměnách tohoto žánru v české kotlině.
Hudební vzpomínky připojili přátelé a kolegové Víta Fialy – Eva Pilarová, Jiří Suchý a Ondřej Suchý.
Sleva 25 % končí za:
Soubory ke stažení
Z obsahu knihy Jak se dělá jazz
Předmluva
Milý mladý kolego!
1. Vztahy mezi jazzmany
2. Vnitřní život jazzového orchestru
3. Jazzman a záskoky
4. Jazz a zvukaři
5. Jazz a funkcionáři, kritici a manažeři – prostě bafuňáři
6. Jazzman a laické okolí
7. Jazz a ženy
8. Jazzman a nahrávací studio
9. Jazzman a zájezdy
10. Jazzman a to, na co se nedostalo
11. Jazzman a …
A na závěr… několik chtěných i nechtěných muzikantských bonmotů
O jazzu s jazzmany…
O Autorovi
Fiala VítJUDr. Vít Fiala – jazzový hudebník (kontrabasista, baskytarista) a hudební skladatel vystudoval původně práva na Karlově univerzitě v Praze. Právníkem však byl velmi krátce, místo světa paragrafů jej zlákal svět hudební. V začátcích své hudební kariéry byl členem Kladenského dixielandu, dále působil v orchestru Lubora (Bory) Kříže, v divadle Quo Vadis, v Miniaturním kabaretu Eduarda Pergnera v pražské kavárně Luxor a v Československém státním souboru písní a tanců.
Vystupoval s mnoha jazzovými soubory a spolupracoval s předními hudebními osobnostmi, především se zpěvačkami – s Janou Koubkovou, Evou Pilarovou, Hanou Hegerovou, Vlastou Průchovou, Irenou Budweiserovou, také s Ferdinandem Havlíkem či Petrem Maláskem.
Jako skladatel se zaměřuje na jazz a scénickou hudbu. Je autorem například Suity pro saxofonový kvartet History of Jazz, instrumentoval jazzovou operu George Gershwina Porgy a Bess. Filmoví diváci jej znají díky filmu Želary (nominovanému na Oscara v roce 2004), jehož ústřední melodii aranžoval a natočil.
Od roku 1995 pořádá dnes již tradiční Mezinárodní jazzové dny v Dubé.
Vít Fiala je autorem mnoha písní, vstupuje také jako odborný publicista a lektor, přednáší o hudební tvorbě, kompozici a jazzu. V roce 1997 vydal knihu Aranžérem a skladatelem snadno a rychle, o rok dříve vyšla jeho úspěšná knížka Jak se dělá jazz aneb Mjúzik pípšou, kterou pro všechny fanoušky jazzu a osobitého humoru Víta Fialy připravila Grada v novém vydání.