Když není úniku
Umění milovat sebe a tento svět
Tištěná kniha
Brožovaná vazba s klopami
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
249 Kč 212 KčUšetříte 37 Kč
Skladem
i
Poslední aktualizace skladu 06. 12. 2024 5:25
i: 36552 n: 27125128r: 11139 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
212 Kč 191 KčUšetříte 21 Kč
Ihned ke stažení
i: 39138 n: 27116553r: 11139 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Kniha Když není úniku: Umění milovat tento svět učí čtenáře říci životu ano. A to ve všech jeho podobách, i těch, které nám nepřijdou lákavé nebo je dokonce považujeme za bolestné. Lidský život tvoří mix radosti, utrpení, okamžiků jasného nahlédnutí podstaty věcí i totálního zmatení.
Říká se, že skutečně milovat druhé můžeme až ve chvíli, kdy umíme milovat sami sebe. A že skutečnou radost můžeme zažít, až když se naučíme neutíkat před bolestí. Důležité je otevřít se životu se všemi jeho aspekty. Oblíbená buddhistická mniška učí čtenáře skutečné laskavosti k sobě samým i druhým. Když se naučíme přijmout radostné i bolestné věci stejným způsobem, pochopíme tanec života ve všech jeho přirozených cyklech a můžeme ve svých srdcích objevit pramen odvážné lásky s pochopením, že v nás je odjakživa.
Citáty z knihy:
„Navahové své děti učí, že když ráno vychází slunce, je to pokaždé zbrusu nové slunce. Každé ráno se rodí znova, žije jeden den a večer navždy odchází. Jakmile jsou děti dost staré, aby to pochopily, dospělí je za rozbřesku vezmouven a řeknou jim: „Slunce má jenom jeden den. Musíte ten den prožít dobře, aby slunce nevyplýtvalo svůj drahocenný čas nadarmo.““
„Kdykoli se naštveme, nadáváme si nebo po něčem prahneme natolik, že je nám z toho mizerně, začneme vypínat, ztrácet jasné vědomí, jako bychom seděli na okraji Grand Canyonu, ale na hlavu si nasadili obrovský černý pytel.“
„Naše životní poslání je využít, co jsme dostali do vínku. Probudit se, dovolit, ať nás to, co proniká do našeho kruhu, neotupuje, ale probouzí.“
„Překonávání překážek je samo o sobě životní cestou. Bojovník neustále naráží na draky. Samozřejmě že má bojovník nahnáno, obzvlášť před bitvou. Je to děsivé. Ale i s roztřeseným, křehkým srdcem si uvědomuje, že se právě chystá vykročit do neznáma, a pak ten krok udělá a s drakem se utká. Uvědomuje si, že drak není nic jiného než projev nějaké nedokončené záležitosti a že ve skutečnosti je to právě strach, se kterým je potřeba pracovat.“
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Z obsahu knihy Když není úniku
PŘEDMLUVA 9
1. Milující laskavost 13
2. Spokojenost 18
3. Nalézání své pravé podstaty 22
4. Přesnost, jemnost a pouštění 29
5. Když není úniku 40
6. Radost 44
7. Získávání nadhledu 48
8. Není jedna pravda 56
9. Počasí a čtyři vznešené pravdy 62
10. Ani v křeči, ani ochable 69
11. Odříkání 80
12. Dávání a přijímání 87
13. Přijetí útočiště 99
14. Ani sansára, ani nirvána 110
15. Dharma jako nauka a dharma jako
zkušenost 121
16. Spoléhání na jednu loď 130
17. Nepohodlí 134
18. Čtyři připomenutí 142
SEZNAM PRAMENŮ 158
DALŠÍ INFORMACE 159
Recenze
„Pemy hluboká zkušenost a svěží pohled na věci jsou jako horské jezero — hluboké a osvěžující, přesně jak by dobrá dharma měla být.“
—JACK KORNFIELD, autor knih Nic než přítomnost (česky vydala Pragma, 2019) a Cesta srdce (česky vydal Eminent, 2008)
„Tahle kniha mi zachránila život. Sáhla jsem po ní ve ve své největší životní krizi a jsem přesvědčená, že mi pomohla se z ní dostat.“
– GOODREADS
O Autorovi
Čhödrön PemaPEMA ČHÖDRÖN je oblíbená buddhistická učitelka, mniška, spisovatelka, matka a babička. Její přístupné učení a otevřenost inspiruje miliony čtenářů po celém světě a pomáhá lidem zpracovávat negativní emoce a žít v míru se světem i se sám se sebou.
Narodila se v roce 1936 v New Yorku jako Deirdre Blomfield-Brown. Prožila klidné, katolické dětství, v jednadvaceti letech se vdala a odešla studovat anglickou literaturu a učitelství na Berkeley do Kalifornie. Mnoho let pracovala jako učitelka na základní škole. Dvakrát se vdala a rozvedla, s prvním manželem má dvě děti a tři vnoučata.
Když Pemě bylo třicet pět let a procházela druhým rozvodem, který v ní vyvolal nezvladatelné vlny negativity, potkala ve Francouzských Alpách Chime rinpočheho a brzy poté se stala mniškou novickou v Londýně. Ve svých knihách a přednáškách často mluví o tom, že negativní pocity a náročné situace jsou každodenní součástí života a také o vášni k životu, kterou je skvělé nalézt. V roce 1972 potkala svého nejdůležitějšího učitele Čhögyam Trungpa rinpočheho, kterého následovala až do jeho smrti v roce 1987. V roce 1981 byla plně ordinována v čínské tradici buddhismu v Hongkongu..
Působila jako ředitelka centra Karma Dzong,v Boulderu, Colorado a vedla první klášter tibetského buddhismu určený pro mnišky a mnichy ze Západu v Gampo Abbey, v Cape Breton, Nova Scotia. Jejím záměrem je výuka meditace a její zavedení do každodenního života. Je oceňována za okouzlující a přitom zdravě ukotvený přístup, se kterým seznamuje západní publikum s tibetským buddhismem.
V současné době se věnuje přednáškové činnosti na severoamerickém kontinentu.