Nádory varlat
Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
Titul doprodán
r: 4962 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
757 Kč 606 Kč -20 %Ihned ke stažení
i: 23709 n: 24763828r: 4962 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Autoři shrnují veškeré současné poznatky týkající se prevence, epidemiologie, rizikových faktorů, diagnostiky i léčby tohoto onemocnění. Vycházejí z vlastní sestavy pacientů s testikulárními nádory, která je největší v ČR.Barevná publikace, která je doplněna bohatou obrazovou dokumentací (276 vyobrazení, 82 tabulek a grafů), je určena onkologům, urologům, patologům, epidemiologům i lékařům prvního kontaktu. Podobná kniha v ČR dosud nevyšla.Spoluautory jsou dále: doc. MUDr. Ivan Malbohan, CSc., doc. MUDr. Jaroslav Novák, CSc.. Knihu recenzoval doc. MUDr. Ivan. Kawaciuk, CSc. Velmi podrobně je probrán i historický materiál, který vychází z dobře dokumentovaných případů sledovaných již od roku 1947. V publikaci je rozsáhlá kapitola věnovaná morfologii nádorů varlat a kapitola pojednávající o biochemických markerech, které jsou u této skupiny tumorů nejlépe propracovány. Autoři porovnávají různá léčebná schémata v různých dobách a porovnávají dosažené léčebné výsledky, diskutují o významu vysokodávkované chemoterapie. Publikace se komplexně zabývá populačními daty dostupnými pro diagnózu karcinomu varlat v ČR. Vůbec poprvé je publikován detailní audit epidemiologických a klinických dat Národního onkologického registru za celé období funkčního sběru dat, tedy od roku 1977. Epidemiologické a rizikové trendy jsou srovnávány s relevantními mezinárodními daty. Tato analýza populačních dat je doplněna daty z průzkumu více než 1100 pacientů a 400 zdravých jedinců, která přinášejí cenné údaje o významu různých rizikových faktorů u české populace. Pro dostupná populační data z novějšího období 1995-2004 publikace přináší definici referenčního souboru populačních dat pro hodnocení kvality péče o takto nemocné pacienty. Odfiltrováním epidemiologických záznamů, které nemají přímý vztah ke kvalitě a výsledkům péče (DCO, časná úmrtí, diagnóza při pitvě apod.), je definován a podrobně popsán soubor pacientů skutečně léčených na toto onemocnění v různém klinickém stadiu. Referenční soubor dat je publikován v podobě, která umožní jeho další využití na regionální úrovni nebo ve velkých zdravotnických zařízeních. S využitím těchto dat jsou v knize v ČR poprvé vyhodnoceny a publikovány výsledky léčebné péče u této diagnózy, konkrétně hodnoty relativního x-letého přežití. Tato data jsou srovnána s výsledky ze zahraničí. U diagnózy karcinom varlat je prezentována informační základna pro prediktivní hodnocení epidemiologických trendů a s tím souvisejících nároků na diagnostiku a na léčebnou péči. Je popsán a aplikován komplexní model umožňující odhady počtu léčených pacientů v určitém klinickém stadiu nebo ve stavu diseminovaného relapsu či progrese. Jsou prezentovány exaktní odhady incidence, mortality a prevalence pacientů s touto chorobou k roku 2007 a na další období.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Ocenění
Publikace získala nejvyšší Cenu Slovenskej chemoterapeutickej spoločnosti Slovenskej lekárskej spoločnosti v roce 2010.
O Autorovi
Abrahámová JitkaProfesorka MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc., se narodila 21. dubna 1943. V roce 1966 absolvovala Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Profesní kariéru zahájila v roce 1966 jako sekundární lékařka Onkologického oddělení OÚNZ Trutnov, od roku 1967 působila v nejrůznějších funkcích na Radiologické a posléze Onkologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
Od roku 1974 pracovala na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy, zprvu jako odborná asistentka a posléze docentka. V roce 1987 se stala zástupkyní přednosty Onkologické kliniky VFN. Od roku 1992 až do ledna 2018 byla přednostkou a primářkou Onkologického oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze 4 – Krči. Nyní pracuje jako hlavní klinický onkolog v Proton Therapy Center Czech, Praha.
Kandidaturu lékařských věd obhájila v roce 1985 (práce: Systém HLA a některé zhoubné nádory), v roce 1988 získala docenturu v oboru onkologie (posléze nostrifikace v roce 2003, práce: Časný záchyt karcinomu prsu). O dva roky později získala titul doktorky lékařských věd (práce: Nádory varlat) a v roce 2006 byla jmenována profesorkou pro obor klinická onkologie. Za svoji práci získala řadu ocenění.
Profesorka MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc., je členkou řady odborných lékařských společností a pořadatelkou onkologických sympozií. 12 let byla místopředsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS JEP. Působila též na lékařských fakultách Univerzity Karlovy jako pedagožka.
Je zakladatelkou a předsedkyní správní rady nadačního fondu Onkologie pro 21. století, který pomáhá v prosazování komplexní péče o onkologicky nemocné. Zasloužila se o kompletní vybavení Onkologické kliniky v Thomayerově nemocnici, kterou založila a pozvedla na špičkovou úroveň. Pořádá řadu dobročinných akcí, z nichž nejvýznamnější je každoroční společenský večer „Sebevědomí pro každý den“, věnovaný ženám po amputaci prsu.
Je autorkou a spoluautorkou devíti monografií (všechny byly oficiálně oceněny) a více než 300 prací v domácích i zahraničních časopisech a odbornou spolupracovnicí a autorkou či spoluautorkou scénářů řady vědeckých a zdravotně výchovných filmů. Je nositelkou Stříbrné medaile Senátu České republiky za zásluhy o onkologii. Česká televize o ní v roce 2018 natočila medailon pro cyklus GEN – Galerie elity národa.