Perinatální paliativní péče
Tištěná kniha
Brožovaná vazba
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
329 Kč 280 KčUšetříte 49 Kč
Poslední kusy
i
Poslední aktualizace skladu 13. 12. 2024 11:46
i: 24909 n: 27101214r: 9113 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
280 Kč 252 KčUšetříte 28 Kč
Ihned ke stažení
i: 25199 n: 27193998r: 9113Poškozená kniha i Poškození knihy
nemá žádný vliv na obsah. Kniha může mít například zažloutlé či vybledlé listy, natrženou nebo odřenou obálku, mírně naražené rohy či jiné podobné mechanické poškození, které však
nebrání jejímu přečtení.Více informací o poškozených knihách naleznete zde.
Brožovaná vazba
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit na našem e-shopu.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
329 Kč 214 KčUšetříte 115 Kč
Skladem
i: 37466 n: 27101214_Dr: 9113 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Kniha je zaměřena především na psychosociální péči o rodiče, i když se samozřejmě týká i péče o umírající a zemřelé novorozence. Právě péče o rodiče bývá pro zdravotníky v takové situaci psychicky náročnější a jsou v ní často nejistí.
Autorka vychází tematicky kromě zahraničních studií také z výzkumu, který se věnoval psychosociální péči o rodiče po perinatální ztrátě v České republice. Dotazníkovým šetřením a hloubkovými rozhovory s rodiči, kteří perinatální ztrátu prožili, získala řadu informací, které mohou sloužit jako zpětná vazba zdravotníkům a mohou tak přispět ke zkvalitnění perinatální paliativní péče. Jejich zkušenosti a výpovědi jsou pro zdravotníky velmi důležité, protože přání pacientů, jejich hodnoty a přesvědčení jsou považovány za nedílnou součást péče založené na důkazech (evidence based care).
Věříme, že tato publikace bude přínosná nejen pro porodní asistentky, gynekology, neonatologické sestry a lékaře, kteří pečují o rodiče po perinatální ztrátě, ale i sociální pracovnice, psychology nebo duchovní, kteří se s těmito rodiči také ve své profesi setkávají.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Z obsahu knihy Perinatální paliativní péče
Úvod 1. Perinatální paliativní péče 1.1 Základní pojmy 1.2 Struktura perinatální paliativní péče 1.3 Zjištění život limitující vady dítěte během těhotenství 1.4 Péče o ženu rodící dítě na hranici viability 1.5 Péče o umírající miminko 2. Péče o ženu během porodu mrtvého dítěte 2.1 Stanovení diagnózy o úmrtí dítěte v děloze 2.2 Sdělení špatné zprávy 2.3 Období porodu mrtvého miminka 2.4 Informace o průběhu porodu 2.5 Tlumení bolesti při porodu 2.6 Psychická podpora a komunikace s rodičkou 2.7 Pocit bezpečí 3. Rituály rozloučení s miminkem 3.1 Dítě vidět a chovat v náručí 3.2 Upomínky na dítě 3.3 Pojmenování dítěte 3.4 Ztráta dvojčat/vícerčat 4. Průběh hospitalizace ženy po perinatální ztrátě 4.1 Péče a komunikace se ženou / s rodiči na oddělení 4.2 Medikalizace zármutku 4.3 Rozhodování o pojmenování a o pohřbu dítěte 4.4 Laktace a somatické potíže u žen po perinatální ztrátě 4.5 Propuštění ženy do domácího prostředí 4.6 Možnosti laické a odborné psychologické pomoci 5. Péče o ženu a její rodinu po propuštění z porodnice 5.1 Sourozenci 5.2 Partnerství 5.3 Reakce příbuzných, přátel, známých 5.4 Hněv, vztek a pocity viny 5.5 Ambulantní ošetření ženy po šestinedělí 6. Proces truchlení a vyrovnávání se ztrátou miminka 6.1 Determinanty perinatálního zármutku 6.2 Časná reakce rodičů na ztrátu 6.3 Akutní zármutek 6.4 Truchlení v dlouhodobé perspektivě 6.5 Způsoby zvládání žalu po ztrátě miminka 6.6 Komplikovaný zármutek Závěr Příloha Souhrn Summary Literatura Rejstřík
Recenze
Monografie nabízí ucelený a nesmírně fundovaný pohled na problematiku perinatální paliativní péče. Autorka se věnuje zvlášť každé fázi perinatální ztráty, zohledňuje funkčně i medicínsky jejich specifika, požadavky, potřeby i úskalí, počínaje sdělením diagnózy, přes porod, poporodní péči, šestinedělí, až po následné vyrovnávání se se ztrátou miminka.
Kniha je funkčně doplněna o zásady komunikace s matkou a otcem zemřelého dítěte, neopomíjí ale ani ostatní blízké. Zároveň uvádí důležitý aspekt, a to, čeho se také v komunikaci a chování vyvarovat, aby bylo sníženo riziko retraumatizace.
Opírá se nejen o autentické komentáře a postřehy samotných matek, ale také o výsledky relevantních výzkumů.
Velmi oceňuji pasáž věnovanou „medikalizaci zármutku“, ke které (nejen) česká medicína stále přistupuje a velmi nerada se jí vzdává, navzdory komplikacím v truchlení s ní spojené.
Perinatální paliativní péče je koncept psychosociální péče, kterému se pozornost začala věnovat relativně nedávno v porovnání s ostatními obory a péčí v nich. Jde o palčivé a aktuální téma, které se gynekologie, porodnictví a neonatologie nepřestane týkat, a chceme-li na poli této péče i nadále zaznamenávat posun dopředu s ohledem na potřeby matek (i otců) po perinatální ztrátě, měli bychom z obsahu této knihy vycházet.
Kniha by mohla být návodná a užitečná nejen pro lékaře (gynekology a neonatology), porodní asistentky, neonatologické sestry, psychology, sociální pracovnice či pracovníky poskytující poradenství pro pozůstalé, ale také pro studenty těchto oborů.
PhDr. Zuzana Fajtlová, DiS. (zdroj časopis Psychologie pro praxi 1/2017)