Vědění pro nejisté časy
Průvodce věkem úzkosti
Tištěná kniha
Brožovaná vazba s klopami
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
299 Kč 254 KčSkladem
i
Poslední aktualizace skladu 15. 09. 2024 18:12
i: 36641 n: 27110001r: 11524 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
254 Kč 229 KčIhned ke stažení
i: 39168 n: 27118007r: 11524 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Vždy mě fascinovalo, jak nám může reverzní psychologie pomoci, když se snažíme dosáhnout nějakého cíle. Někdy tomu říkám „zákon opaku.“ Znáte to, když se snažíte udržet na hladině, potopíte se, ale jakmile se chcete potopit, táhne vás to zpět nahoru. Stačí se pokusit zadržet dech a hned vydechnete… Připomíná mi to prastarý a často opomíjený výrok: „Kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde.“
Kniha, která se vám dostala do rukou, se zabývá způsoby, jakými se tato zákonitost dá využít při cestě za pocitem bezpečí a duchovními i intelektuálními jistotami, které s oporou v náboženství či filozofii hledá snad každý z nás. Jsem přesvědčen, že toto téma je v dnešní době nejistoty a obav ještě aktuálnější než kdy dříve. Tato kniha vychází z předpokladu, že nejistota pramení pouze z úpěnlivé snahy o vytvoření pevně daných jistot, a že jediná cesta ke spáse a udržení si zdravého rozumu se nám překvapivě otevře až tehdy, když si uvědomíme, že se stejně nikdy zachránit nemůžeme.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Z obsahu knihy Vědění pro nejisté časy
Předmluva Deepak Chopra 9
Úvod 17
I. DOBA ÚZKOSTI 20
II. BOLEST A ČAS 35
III. VELKÝ PROUD 44
IV. MOUDROST TĚLA 59
V. O VĚDOMÉM PROŽÍVÁNÍ 77
VI. CHVÍLE PROZŘENÍ 89
VII. PROMĚNA ŽIVOTA 104
VIII. TVOŘIVÁ ETIKA 117
IX. REVIZE NÁBOŽENSTVÍ 131
Recenze
„Pokud jste ten typ, co si v knížkách podtrhává, udělejte si rovnou jednu dlouhou čáru. Přečetl jsem tuhle knihu za něco málo víc než čtyři hodiny, ale mohl bych o ní vyprávět týdny. Jasnost Wattsova vyjadřování mě fascinuje. Hodně doporučuju.“ – Tyler na Goodreads
„Možná nejvýraznější interpret východních nauk na současném Západě, Watts má vzácný dar „krásně napsat nenapsatelné“. — Los Angeles Times
„Čtení Alana Wattse nás vyzývá k objevování nových dimenzí myšlení a inspiruje nás k naplněnějším životům. Jeho odkaz dál přežívá ve Vědění pro nejisté časy, díle, které energeticky zrcadlí Wattsův bystrý intelekt, ostrovtip a odzbrojující laskavost. Nemá srovnání, co se týče jasnosti a moudrosti, se kterou se zabývá nadčasovými tématy, které se týkají každého z nás. Důležitá kniha.“ – Greg Mortenson, autor knihy Tři šálky čaje (česky vydal Tatran, 2009)
O Autorovi
Watts AlanALAN W. WATTS (1915—1973) je legendární zprostředkovatel východního myšlení na Západ. Ovlivnil několik generací a stal se kultovní postavou. Získal magisterský titul z teologie a doktorát z oboru spirituálních studií, věnoval se komparativnímu náboženství. Proslul jako vykladač a propagátor zenu, taoismu a východních nauk obecně pro západní publikum.
Publikoval 28 knih, zejména na poli psychologie a filosofie náboženství, byl přeložen do mnoha jazyků. Sám se považoval za „baviče“. Byl třikrát ženatý, pořádal skvělé večírky, dobře mluvil a výborně vařil. V šedesátých letech vystupoval v televizi s pořadem Východní vědění v moderním životě a jeho rádiové pořady ovlivnily celou generaci posluchačů. Česky vyšly také jeho texty Ta Kniha (Ohnisko, 1993), Cesta zenu (Votobia, 1995), Radostná kosmologie (Volvox Globator, 1996), Příroda, muž a žena (Votobia, 1997) a Cesta osvobození (Pragma, 2013).
Alan Watts byl jedním z prvních učenců a spisovatelů, kteří zasvětili svůj život výkladu východních filosofií v kontextu západního myšlení. Ve své duchovní i spisovatelské praxi již od mládí opatrně našlapoval na pomezí buddhismu a křesťanské mystiky. Mimo jiné si prošel rolí zapáleného studenta buddhismu, kněze episkopální církve i teologa. Watts se ve svých knihách nebojí překračovat hranice konvenčních náboženství a jejich nesmlouvavých názvosloví – potápí se hluboko pod hladinu jazyka, aby na světlo vynesl pravdu, která se týká nás všech bez rozdílu.
Narodil se v roce 1915 kousek od Londýna a od mala byl fascinován kulturou, uměním a literaturou Asie, v mladém věku navštěvoval Buddhist Lodge v Londýně a stal se editorem jejího časopisu. V roce 1938 se přestěhoval do Spojených Států. Studoval Zen v New Yorku, kde začal přednášet po kavárnách a knihkupectvích. Ze svých přednášek sestavil v roce 1940 svoji první knihu, The Meaning of Happiness (Smysl štěstí, česky ještě nevyšlo). Zapsal se do semináře v Chicagu, kde prohluboval své poznání mystické teologie. Do roku 1950 působil jako kněz Episkopální církve. Když opustil církev napsal v Millbrooku ve státu New York svoji stěžejní knihu Vědění pro nejisté časy. V roce 1951 se přestěhoval do San Francisca, kde začal vyučovat Buddhistická studia na American University of Asian Studies (časem se z ní stal proslulý California Institute of Integral Studies). Jeho přednášky začaly být kvůli své popularitě otevřeny i pro širokou veřejnost. Od roku 1956 provozoval oblíbený rádiový pořad „Way Beyond the West“. Tento pořad na rádiu KPFK běžel v reprízách každé nedělní ráno, (což z něj za 60 let činí nejdéle nepřetržitě vysílaný veřejnoprávní radiový pořad). Na začátku šedesátých let se Wattsovy rádiové pořady vysílaly po celých Spojených Státech a kontrakultura si ho adoptovala jako svého duchovního mluvčího. Do své smrti ve spánku v roce 1973 jezdil po světě s přednáškami a dál psal.