0 Ks
0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

Knihy autora Dvořák Aleš

Aleš Dvořák je v projektu Zeptej se vědce od srpna 2023. Odpovídá na všemožné biochemické dotazy týkající se pohybu, zdraví a výživy. Držel pevnou ruku nad autorským kolektivem Zeptej se vědce při sestavování knihy. 
Aleš je biochemik, amatérský běžec a spisovatel. Doktorské studium absolvoval na Fyziologickém ústavu Akademie věd ČR. Nyní pracuje jako vědecký pracovník a odborný asistent na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde se věnuje výzkumu zaměřenému na novorozeneckou žloutenku. Pár hodin v týdnu učí chemii a biochemii, založil i vlastní volitelný předmět Biochemie sportu a výživy v praxi, kde propojuje moderní výukové přístupy se sportovně-laboratorní praxí. Zájem o vědu, sport a fyziologii vedl Aleše k sepsání tří populárně-naučných knížek o běhání a zdravém životním stylu: Z hospody na maraton (2017), Měl bys běžet, jestli to chceš stihnout (2018) a Do formy – společně i každý zvlášť (2020; zde jako autor i realizátor projektu). Svoje vědecko-sportovní postřehy sdílí i na Instagramu pod přezdívkou run_and_lab. Náhodou se dostal i k psaní povídek, když se s kolegou před lety vsadil, kdo napíše lepší soutěžní sci-fi povídku do Ceny Karla Čapka. K tomuto žánru si však nenašel vztah, mnohem atraktivnější je pro něj skutečný svět. Jedna z Alešových posledních povídek nazvaná „P.“, inspirovaná výukou na fakultě a zážitky se studenty, vyšla knižně mezi výběrem nejlepších prací soutěže #Ilustory 2021, kterou pořádá knihovna Akademie věd ČR. Povídkou Bojovnice přispěl do antologie Nevzdáme se – Sbírka povídek pro bojující Ukrajinu, kterou sestavil Dalibor Vácha v reakci na probíhající válku.

Zeptej se vědce

Neexistují blbé otázky
Projekt Zeptej se vědce odpovídá již několik let na jakékoliv vědecké i nevědecké otázky laické veřejnosti prostřednictvím sociálních sítí. Renomovaní vědci svoje odpovědi zpracovali vědeckou optikou, ale zároveň čtivě a hlavně srozumitelně širokému publiku. V knize najdete výběr 50 nejzajímavějších otázek.
Tištěná 297 
Tištěná kniha
Šitá vazba
i
Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.

Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
349  297 
Předprodeji
Předpokládané datum vydání 31. 07. 2024 Knihu vám zašleme ihned po naskladnění
Poslední aktualizace skladu 23. 07. 2024 19:15
i: 47526 n: 27153725r: 14428
Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.