0 Ks
0 Ks
0 Ks
0
Nákupní košík je prázdný.

K pokladně

Knihy autora Boeckh J. Anthony

Ekonomické a finanční komentáře Tonyho Boeckha jsou široce sledované individuálními i institucionálními investory všech světově významných zemí po více než čtyřicet let. Louis Rukeyser z Wall Street W eek jej nazval „expertem, na kterého se spoléhají experti“. Jeho analýzy a předpovědi jsou nejtěsněji spojeny s Bank Credit Analyst (BCA), kterou posunul až do současné podoby; v letech 1968–2002 byl předsedou, výkonným ředitelem a šéfredaktorem BCA Research Inc. Pod jeho vedením se BCA rozrostla z malé firmy v jednu z předních nezávislých analytických společností na světě. Získal doktorát z finan cí a ekonomie na Wharton School, University of Pennsylvania. Své první zkušenosti s ekonomickým a finančním výzkumem získal na počátku šedesátých let v kanadské centrální bance. Několik let vyučoval ekonomii a finance na McGill University v Montrealu. Je spolua utorem knihy The Stock Market and Inflation (Akciový trh a inflace), publikované nakladatelstvím Dow Jones-Irwin v roce 1982. V letech 1985–1999 se také zapojil do byznysu investičního managementu jako předseda Greydanus, Boeckh and Associates, investiční firmy specializující se na pevně úročené cenné papíry. Tony je dlouholetým zastáncem principů tržní ekonomiky. Je zakládajícím správcem (trustee) Fraser Institut se sídlem ve Vancouveru, což je ekonomické centrum, které se věnuje výzkumu principů tržní ek onomiky. V současnosti spolu s Ianem Boeckhem spravuje Boeckh Investments Inc., což je rodinná soukromá investiční firma, která se specializuje na malé veřejně obchodovatelné společnosti. Tato firma p ravidelně pro ně pořádá investiční konference. Tony přednáší na ekonomických, finančních a investičních seminářích a konferencích po celém světě a je vyhledáván médii a dalšími, které zajímají jeho ná zory a analýzy. Je také velmi aktivní v charitativní činnosti v oblasti duševního zdraví a za tímto účelem spolu se svou rodinou založil Graham Boeckh Foundation. Tony se dlouhodobě věnuje studiu investičních cyklů, finančních mánií a krizí. Finanční krize v letech 2008–2009 jej přiměla, aby shrnul své myšlenky do knihy Velké oživení: Jak mohou investoři vyděla t v novém světě peněz (The Great Reflation: How Investors Can Profit from the New World of Money). Je také spoluautorem bulletinu The Boeckh Investment Letter společně s Robertem Boeckhem, který je k dispozici na webových stránkách www.boeckhinvestmentletter.com. Tato publikace se řídí principy nastíněnými ve Velkém oživení a jejím cílem je pomoci investorům při investičním rozhodování.

Velké oživení

Jak mohou investoři vydělat v novém světě peněz
Země vyspělého světa si dlouhé roky žily nad poměry a teď na to tvrdě doplácejí. Je čas splatit dluhy. K oddlužení však bude docházet na pozadí velmi křehké ekonomiky, kterou se snaží svými opatřeními povzbudit politici a centrální banky. Pro zažehnání dalšího prohlubování finanční krize se odhodlali k velmi uvolněné měnové politice a zavalili trhy levnými penězi. Tento dosud nevídaný experiment, který má odvrátit působení sestupné fáze v ekonomice, dostal název Velké oživení. Protože se jedná o experiment a protože na finančních trzích vládne obrovská nejistota, nikdo netuší, co nás v nejbližších letech čeká. Bude to inflace, nebo naopak deflace? Kam se promítne vydání několika miliard čerstvě natištěných peněz? Čekají nás další finanční mánie? Jak bude probíhat oddlužení soukromého sektoru a jaký rozměr získá krize veřejných rozpočtů, jež jsou zatíženy stále rostoucími vládními deficity? Na tyto a další otázky, které spolu navzájem souvisejí, se snaží odpovědět tato kniha.
Tištěná kniha
Brožovaná vazba
Titul doprodán
r: 7111

Přihlášení k newsletteru

Vyberte si prosím obory, které vás zajímají a my vám budeme zasílat informace o knihách přizpůsobené vašemu zájmuTento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.
Pole zanechte prosím prázdné

Přihlásit

Přihlásit přes sociální sítě:

Registrace 

 

 
Síla hesla:
 

 
 

Fakturační adresa

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dáváte společnosti Grada Publishing, a.s. pro účely zasílání obchodních sdělení (marketingových nabídek) a jiných marketingových aktivit vůči Vaší osobě. Tento Váš souhlas můžete kdykoliv odvolat a obchodní sdělení Vám pak nebudou dále zasílána. Podrobnější informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde.