Ma vie - Můj život
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
127 Kč 114 KčIhned ke stažení
i: 29567 n: 73598952r: 10676Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
Titul doprodán
r: 10676 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Nahlédněme do malířovy duše jeho vlastníma očima a nechme se okouzlit...
Chagall celý svůj život vyprávěl příběhy, příběhy svého života, příběhy zaniklého světa, příběhy svých radostí, ale i obav a smutku…
Autobiografická kniha Můj život je psána slovy básnickými v jejich nejprostší, čisté podobě. Muzikanti, chudinské figurky, židovští sousedé na střechách, krávy létající stejně jako vousatí rabíni, to všechno na jeho obrazech stoupá k nebesům. Jsou to andělští poslové, mířící vzhůru ze všech kontinentů. Před očima ožívají rázovité postavy malířových mladých let, dojemné vzpomínky na rodiče, abychom se s ním vypravili do Petrohradu a posléze do Paříže, plné nových malířů, od Picassa až po Modiglianiho, kam ho přivedla jeho největší touha: malovat. Touha být svůj a ukázat svůj svět.
Chagall lačně hltá všechny pařížské dojmy a přetavuje je do obrazů. Mohl snad někdo tušit, že jednou ten chudý židovský chlapec z Vitebska vyzdobí strop pařížské Opery, provede oslňující vitráže katedrály v Métách a v Chichesteru, v kostele v Curychu, v New Yorku, že se za jeho účasti otevře Národní muzeum biblického poselství Marka Chagalla v Nizze? Ma vie je ovšem také velkou milostnou básní… jeho žena Bella jednou provždy vstoupí do jeho obrazů a neopustí je ani po své smrti…
Black Friday - 30 % končí za:
Soubory ke stažení
O Autorovi
Chagall MarcDnes světoznámý umělec Marc Chagall se narodil 7. 7. 1887 vyrostl v uzavřeném židovském ghettu v litevském Vitebsku. Synagogy, náboženské obřady a zákony, hrůza z pogromů, chudoba... to všechno jej ovlivnilo na celý život.
Už v raném věku se u něj projevila touha malovat, ale kvůli rodině se nejprve učil fotografem. Teprve později mohl nastoupit na malířskou škole a odejít na studia do Petrohradu.Roku 1910 se vypravil do Paříže, v té době plné nových malířů, od Picassa až po Modiglianiho, aby se stal jejich předním reprezentantem. K jeho nejlepším přátelům patřil i básník Apollinaire, který o jeho obrazech tvrdil, že jsou nadpřirozené, plné snových vizí, žertu i nostalgie. Po návratu v roce 1914 se dal strhnout nadšením pro revoluci, ale umělecky se s novou dobou i malířskými kolegy neshodl.
Po válce se definitivně usadil ve Francii, kde se po smrti své ženy Belly znovu oženil. K jeho monumentálním dílům patří „nebeská" okna v sídle OSN, vitráže v katedrálách v Remeši, Metách a Curychu, nástěnné malby v pařížské Opeře, a Metropolitní opeře v New Yorku.Přestože většinu svého života prožil v cizině, pouta ke své rodné zemi nikdy nepřetrhal a ve svém životopisu upřímně vyznává: „Miluji Rusko." Zemřel ve věku 97 let ve Francii a je pochován na hřbitově v Saint-Paul de Vence.