Zen a umění zachránit planetu
Tištěná kniha
Brožovaná vazba s klopami
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
399 Kč 299 Kč -25 %Skladem
i
Poslední aktualizace skladu 19. 09. 2024 5:54
i: 44972 n: 27136490r: 13108 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
339 Kč 254 Kč -25 %Ihned ke stažení
i: 45154 n: 24719054r: 13108 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Zen a umění zachránit planetu je kniha složená z textů a promluv „otce mindfulness“, zenového učitele Thich Nhat Hanha. Mistrova slova doplňují komentáře jeho studentky, sestry Pravé Odhodlání. Díky nim máme příležitost vytvořit si plastický obraz samotného mnicha i života v jeho komunitě. Kniha byla dokončena krátce před Thich Nhat Hanhovou smrtí. Thayovi studenti shromáždili jeho nejpůsobivější učení o hluboké ekologii, angažovaném jednání, budování komunity a kolektivním probuzení. Přesto jde o texty, které nám mohou být užitečné i v obyčejném, každodenním životě. Thich Nhat Hanh totiž nevede ke slepé snaze „zachraňovat svět“, ale čtenářovu pozornost obrací k němu samému, k jeho vlastnímu jednání a prožívání. Dělá to proto, že základem umění záchrany planety je v prvé řadě schopnost zachránit sebe sama – transformovat svoji mysl, uvědomit si svou propojenost se Zemí a naučit se vzájemné spolupráci. Plné vědomí a radikální vhledy zenové meditace nám pak mohou posloužit jako zdroje síly k tomu, abychom tvořili nový svět, jehož součástí bude úcta k veškerému životu.
Sleva 25 % končí za:
Soubory ke stažení
O Autorovi
Hanh Nhat ThichTHICH NHAT HANH je buddhistický mnich, zenový mistr, učitel, spisovatel, básník a mírový aktivista. Jeho učení o umění žít v přítomném okamžiku se šíří celým světem a pomáhá mnoha lidem.
Narodil se v roce 1926 v jižním Vietnamu a ve věku šestnácti let odešel jako novic do kláštera. V roce 1950 založil v Saigonu chrám Ung Quand a na stránkách časopisu Vietnamský Buddhismus začal na koncipovat základní ideje angažovaného buddhismu. V roce 1961 odcestoval do USA, kde přednášel dějiny náboženství na univerzitě v Princetonu a vyučoval buddhismus na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Po návratu do Vietnamu založil Mládežnickou školu sociálních služeb, která se stala nejdůležitější organizací angažovaného
buddhismu během vietnamské války.
V roce 1965 Thich Nhat Hanh založil Řád Tiep Hien (Řád Spolu-bytí), který má dnes více než čtyři sta členů a takzvané užší společenství, tvořené několika tisíci lidmi, kteří se drží podobných zásad. Cílem řádu je být v kontaktu sám se sebou a s realitou, věnovat se porozumění a soucitu a neoddělovat se od okolního světa. Lidé by měli být vnímaví jak ke kráse světa (ke kráse sněhových vloček, měsíčního svitu, květin), tak i k utrpení světa (k chudobě, nemocím, mučení a útlaku).
V roce 1967 byl Thich Nhat Hanh nominován Martinem Lutherem Kingem Jr. na Nobelovu cenu za mír, mezi lety 1973 až 2017 žil ve Francii, v roce 2018 se po 45 letech v exilu vrátit domů do Vietnamu. Je považován za průkopníka aplikovaného buddhismu na Západě, kde založil síť klášterů a meditačních center, nejznámějším z nich je Plum Village v jihozápadní Francii.