Šťastné dny
Cesta od traumatu ke svobodě a vnitřnímu klidu
Tištěná kniha
Brožovaná vazba
i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit v kamených knihkupectvích.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
449 Kč 382 KčSkladem
i
Poslední aktualizace skladu 16. 09. 2024 8:19
i: 45787 n: 27151608r: 13877 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
382 Kč 344 KčIhned ke stažení
i: 46034 n: 27170586r: 13877 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
Kdybyste se dokázali zbavit strachu, kým byste se mohli stát? Jaké by to bylo, probouzet se každé ráno bez pocitu úzkosti? Nelitovat minulosti a nebát se budoucnosti? Žít šťastný, klidný a spokojený život?
V knížce Šťastné dny najdete návod, jak na to. Oblíbená autorka seberozvojové literatury a motivační řečnice Gabrielle Bernstein jej vepsala mezi řádky pozoruhodně otevřeného a upřímného příběhu, ve kterém vypráví o své vlastní cestě k uzdravení z traumatu. Její vyprávění o bolestné pouti za štěstím ukazuje čtenářům cestu ven z traumatu a strachu ke svobodě a lásce.
Dozvíte se:
- proč se většině lidí nedaří vysvobodit z nevhodných vzorců chování,
- proč často sami sobě škodíme,
- jak nastartovat proces hluboké vnitřní transformace,
- jak se vypořádat se svými strachy a traumaty,
- jak dosáhnout klidu a opravdového štěstí pomoci devíti účinných technik.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Když pozitivní myšlení nefunguje
Co se stane, když se úspěšná motivační řečnice, mentorka a autorka knih o osobním rozvoji ocitne v depresi? Přesně o tom je kniha Gabrielle Bernstein Šťastné dny.
Gabrielle Bernstein ve své nejnovější knize popisuje psychický propad, který ji potkal, když porodila. Její příběh se dotýká tématu závislosti, jíž si prošla jako mladá dívka, ale sahá ještě mnohem dál do minulosti: Gabby nás vede až do svého dětství – do chvíle, kdy byla jako malá holčička zneužitá.
Na tuto dlouhá léta vytěsněnou traumatickou událost si vzpomněla při terapii, v rámci níž se snažila vyrovnat se svými psychickými obtížemi – sklonem k závislostem, neustálým pocitem ohrožení, úzkostmi, neklidem, nevysvětlitelnou únavou, odpojeností od vlastních pocitů či neschopností otevřít se a důvěřovat druhému. Problémy, které autorka původně považovala za své osobnostní rysy, se ukázaly být pouze příznaky posttraumatické stresové poruchy.
Gabrielle Bernstein upřímně a otevřeně popisuje svůj pocit selhání, který se dostavil, když zjistila, že jí nezbývá než své potíže řešit pomocí antidepresiv. „Přistihla jsem se, že se snažím své rozhodnutí obhajovat, protože se stydím, že jsem situaci nezvládla pomocí duchovních technik a holistického životního stylu. A pak jsem se styděla za to, že nedokážu zvládnout svůj stud,“ píše. Medikace jí ale pomohla získat pocit bezpečí, díky němuž byla schopná postoupit v terapii a nakonec skutečně dosáhnout vnitřního klidu.
Jak se to stalo, si můžete přečíst ve Šťastných dnech. Vedle velmi osobního příběhu autorky, který vás možná překvapí tím, jak se podobá vašemu vlastnímu, v knize najdete i mnoho praktických tipů na zklidňující techniky či méně známé terapeutické přístupy jako jsou EFT, Somatic Experiencing či terapie vnitřních rodinných systémů.
K těm, kteří se s příběhem Gabby Bernstein hluboce ztotožnili patří i chef Kamu – influencerka Kamila Chadim. „Při čtení Šťastných dní jsem mívala pocit, jako by Gabrielle nevyprávěla svůj, ale můj osobní příběh…“ říká. Její důvody najdete v předmluvě, jíž napsala k českému vydání knihy.
Slovo překladatelky Kateřiny Bodnárové
Přiznám se, že knížku „Šťastné dny“ od Gabrielle Bernstein jsem zpočátku vnímala s určitým odstupem, možná i s předsudky. Nejsou mi totiž moc blízké takové ty typicky americké „návody na život“, tak pozitivní, prosté a jednoduché, se stovkami tisíc nadšených čtenářů. Nechovám velkou důvěru k bestsellerovým příručkám, které mění lidem životy. Nevěřím, že štěstí lze dosáhnout jednoduše dodržováním nějakého tutoriálu. A přesně takhle na mě „Šťastné dny“ působily.
Spletla jsem se. Jakmile jsem se do knížky pustila, zjistila jsem, že autorčina cesta za „šťastnými dny“ byla naopak hodně trnitá. S napětím jsem sledovala, jak se Gabby snaží vyškrábat z dusivé temnoty a nesvobody ke světlu, jak namáhavě klopýtá, jak se i přes tvrdě vydřené pokroky někdy propadá zpět a v jedné fázi je dokonce nucená pokorně uznat porážku a kapitulovat…
Samozřejmě, že různé návody, rady a cvičení najdeme v knížce také. Dočteme se i o některých poměrně nových metodách, technikách a terapiích, které v našem prostředí ještě nejsou příliš známé. Autorka se s námi velkoryse dělí o všechno, co jí na jejím putování za štěstím nejvíc pomohlo. Mně osobně ale připadá nejvíc inspirující její poctivost a otevřenost a taky urputnost, díky níž to nikdy nevzdala a pokračuje stále dál na své vlastní nevyšlapané cestě. Vždyť přece cesta je cíl...