Pamatuji si vás všechny
Tištěná kniha
Pevná šitá vazba
Titul doprodán
r: 10772 i Doporučená maloobchodní cena (DMOC) za kterou je možné knihu běžně zakoupit u obchodních partnerů.
Zvýrazněná cena je naše aktuální prodejní cena.
322 Kč 258 Kč -20 %Ušetříte 64 Kč
Ihned ke stažení
i: 29448 n: 73597436r: 10772 Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma
U ledového islandského fjordu leží vesnice duch. Královna islandské krimi přichází s mrazivým thrillerem, poprvé bez právničky Tóry, ale i tak naberete dech až na konci.
Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno.
Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne?
V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna?
Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena. Mrtví si někdy pamatují víc, než bychom si přáli…
Ale pokud byste si snad chtěli říct „Vždyť je to jen spisovatelčina fantazie“, nebuďte si tak jistí a vězte, že příběh je (přinejmenším zčásti) postaven na skutečných událostech.
Proč nakupovat u nás?
Doprava nad
700 Kč zdarma
Soubory ke stažení
Recenze
Pamatuji si vás všechny je mou první knihou od Yrsy Sigurdardóttir. Do přečtení této knihy jsem o ní neslyšela, ale už teď se těším, co dalšího napíše. Mimo tuto knihu u náš vyšla šestidílná série, kde je hlavní hrdinkou právnička Tóra. Osobně si spíš počkám na nějaká další nadpřirozena, snad se dočkám. Jedinou výtkou ke knize jsou pro mě některé krkolomné obraty, které mi úplně nesedí, ale to může být způsobeno překladem a ne chybou autorky. Celkově knihu doporučuji každému, kdo se občas nebojí bát.
Celá recenze na Cbdb.cz
Kniha je napínavá od začátku do konce a autorka vám záhady a jejich řešení dávkuje postupně. Příběh je čtivý a strhne vás už po několika stránkách. Vlastně už ve chvíli, kdy starý kapitán utrousí několik záhadných poznámek o prokletém domě na ostrově. Pokud znáte thriller Deset malých černoušků od Agathy Christie, pak vězte, že Yrsa dokázala vytvořit snad ještě napínavější atmosféru. Zlo je všudypřítomné a vy i knižní hrdinové ho máte na dosah ruky. „Pamatuji si vás všechny“ je kniha, která by neměla uniknout pozornosti nikoho, kdo se rád bojí a kdo rád řeší záhady.
Celá recenze na Severskedetektivky.cz
Pokud jdete po opravdu kvalitním ději a zápletce, kdy vše postupuje jen malinkými krůčky, ale vy se ani tak nemůžete odtrhnout, protože jste pozorní čtenáři a ty střípky nevyhnutelného v tom už předem najdete, tak je tato kniha přímo pro vás. Nečekejte explicitní násilné scény na každé stránce, spíše si užijete ryzí strach, napětí a pocity typu „ne, ne, ne, nechoď tam!“. A když se dozvíte, že je příběh zčásti založen na skutečné události, vaše husí kůže při čtení nebude brát konce.
Celá recenze na Luxor.cz
Kniha Pamatuji si vás všechny je mojí druhou přečtenou knihou této autorky. Její děj se prolíná ve dvou liniích, které nakonec splynou v jednu. Knihu jsem přímo hltala jak se mi líbila. Duchařinu mám ráda, a snesla bych klidně víc. Tuto knihu všem doporučuji, a já jdu vybírat nějakou další knihu této autorky.
Celá recenze na Kniznioaza.blogspot.com
O Autorovi
Sigurđardóttir YrsaYrsa Sigurðardóttir (1963) je celosvětově uznávaná islandská autorka detektivní a thrillerové literatury. V roce 2005 vydala svůj první detektivní román
Poslední rituál (Metafora, 2007), který jí okamžitě vysloužil přídomek „královna severské krimi“ a který znamenal začátek oceňované série s právničkou Tórou Gudmunsdóttir.
Své postavení jedné z nejlepších detektivních autorek současnosti upevnila řadou samostatných thrillerů, jež byly dosud přeloženy do více než 30 jazyků, a především pak v roce 2014 románem
DNA (Metafora, 2017), prvním dílem volné série s dětskou psycholožkou Freyjou a detektivem Huldarem. Na ten hned o rok později navázala druhým dílem
Černá díra (Metafora, 2018) a posléze třetím dílem
Katarze (Metafora Grada, 2019).
Novinky o Yrsiných knihách můžete sledovat na facebookové stránce
Yrsa Sigurðardóttir CZ.
Recenze
„Kniha Poprava je definicí toho, co bychom si měli představit pod pojmem ‚detektivka‘.“
„Yrsa Sigurðardóttir nemusí dokazovat, že umí psát – toho jsou si podle mě vědomi všichni, kteří od ní už něco četli.“
„Jestliže se rádi bojíte, napínáte nervy k prasknutí a nevadí vám, že se pak už ani ve vlastním domě nebudete cítit bezpečně, pohodlně se usaďte a připravte se na noční směnu s Yrsou.“
„I na Islandu se vraždí, a pořádně ošklivě. ‚Královna islandské krimi‘ ukazuje chladnokrevnou ostrovní společnost v nelichotivém světle. (…) Citlivější čtenáři by mohli mít po přečtení téhle knihy úplně jiný vztah k izolační pásce.“
Zajímavost o islandských příjmeních
Příjmení v našem slova smyslu na Islandu téměř neexistují. Pakliže rod nedisponuje specifickým příjmením nabytým před rokem 1925, děti místo něj obvykle přebírají křestní jméno svého otce s přidaným s + son (syn), jestliže je to chlapec, nebo dóttir (dcera) na konci, jestliže je to děvče. Má-li tak třeba Jón Stefánsson syna jménem Fjalar, jeho jméno nebude Fjalar Stefánsson, nýbrž Fjalar Jónsson. Stejné je to pro ženy – pokud by měl Jón Stefánsson dceru jménem Kata, její příjmení nebude Stefánsson, ale Jónsdóttir. Speciálním případem je jen varianta, kterou islandské úřady zavedly v posledních letech s příponou bur (např. Alex Jonbur), na niž se vztahují stejná pravidla jako na přípony son a dóttir, ovšem s tou výjimkou, že neznačí žádnou genderovou příslušnost.
Ať už však zní přímení našeho hypotetického Islanďana jakkoliv, oslovovat ho budeme jménem křestním a podle křestních jmen jsou také řazeny telefonní i jiné seznamy. Když tedy lidé mluví třeba o Halldóru Ásgrímssonovi, neoslovují jej ani nejmenují Ásgrímsson, ale Halldór.